کدخبر: ۱۰۱۸۰۰ لینک کوتاه

معاون ساخت و توسعه راه آهن :

جذب فاینانس چین برای توسعه خطوط ریلی در حال نهایی شدن

معاون ساخت راه آهن گفته است جذب فاینانس چین برای توسعه خطوط ریلی در مرحله مذاکرات نهایی است ، همچنین به تازگی با کشور چین تفاهم شده و این موضوع در حال نهایی شدن است.

به گزارش " اقتصاد نیوز" سید‌مسعود نصر آزادانی گفته است شرایط برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی در ساخت خط‌آهن فراهم است.همچنین اولویت ما توسعه ریلی از محل جذب فاینانس است .

وی با تأکید بر لزوم توسعه هر چه سریع‌تر زیرساخت‌های ریلی کشور،گفته است با توجه به سیاست‌های دولت در خصوص توسعه در بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی، توسعه بخش ریلی در سیستم حمل و نقل نیز در اولویت است.

نصر آزادانی با بیان اینکه بودجه‌‌های دولتی محدود است و کفاف تکمیل زیرساخت‌های پرهزینه عمرانی را ندارد، بیان کرد: در این راستا باید از محل روش‌‌های قانونی جذب منابع مالی نظیر جذب فاینانس، توسعه راه‌آهن کشور در اولویت قرار گیرد.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن به فارس گفته است : وجود راه‌آهن در مناطق مختلف دنیا، در توسعه آن مناطق نقش بسزایی دارد و تحولی در ر‌وند فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری هر منطقه ایفا می‌کند.

نصر آزادانی توسعه خطوط ریلی کشور را یکی از سیاست های مهم وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه بخشی از حمل و نقل بار و مسافر توسط خطوط ریلی انجام می‌شود، ایجاد ظرفیت‌های جدید در این حوزه یکی از اهداف و برنامه‌های مهم وزارت راه ‌است.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن با بیان اینکه با توسعه خط‌آهن، ترافیک شدید در جاده‌ها نیز کاهش خواهد یافت، ادامه داد: ‌چنانچه بتوانیم بخشی از ترافیک جاده‌ را به راه‌آهن منتقل کنیم، می‌توانیم ظرفیت‌های جدیدی را ایجاد و از تصادفات جاده‌ای بکاهیم.

نصر آزادانی یادآور شد: همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که میزان مصرف سوخت حمل و نقل ریلی یک هفتم حمل و نقل جاده‌ای است‌ به این ترتیب با حمل یک تن بار در هر کیلومتر از طریق راه‌آهن در مقایسه با جاده، حدود 6 سی سی صرفه جویی در مصرف سوخت صورت می‌گیرد.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن تأکید کرد: مزایای بخش حمل و نقل ریلی در بسیاری زمینه ها نظیر حفاظت از محیط زیست، کاهش مصرف سوخت، ایمنی بالا‌ و کاهش تولید آلاینده‌های زیبست‌محیطی، در بلند مدت قابل مشاهده است.

نصر آزادانی یادآور شد: راه‌‌آهن صرفه‌های اقتصادی بسیاری از نظر مصرف انرژی و تولید آلاینده‌ها دارد بنابراین در این شرایط، برای بهره‌گیری از این مزایا باید سهم بخش ریلی از بازار حمل‌ونقل به طور منطقی تعیین و تلاش شود تا این بخش جایگاه مناسب خود را در بازار بدست آورد‌.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن یادآور شد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که میزان مصرف سوخت حمل و نقل ریلی یک هفتم حمل و نقل جاده‌ای است. به این ترتیب با حمل یک تن بار در هر کیلومتر از طریق راه‌آهن در مقایسه با جاده، حدود 6 سی سی صرفه جویی در مصرف سوخت صورت می گیرد


وی با اشاره به اینکه یکی از روش‌های تامین منابع مالی برای توسعه ریلی کشور جذب فاینانس است، گفت: در همین راستا پیگیر هستیم تا برای پروژه‌های با اولویت بیشتر حتما از فاینانس خارجی استفاده کنیم.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن ادامه داد: به تازگی برای جذب فاینانس رایزنی‌هایی داشته و به تفاهماتی دست یافته‌ایم، ‌بخش عمده‌ای از فعالیت‌ها به نتیجه رسیده و این موضوع در حال نهایی شدن است.

نصر آزادانی بیان کرد: فعلاً ‌عمده اولویت ما برای توسعه ریلی کشور، جذب منابع فاینانس است تا بتوانیم در کوتاه‌مدت، پروژه‌های زیرساختی ریلی را اجرا کنیم زیرا اگر منابع مالی مطمئن و قابل توجهی به پروژه‌ها تزریق نشود، زمان اجرای آنها بسیار طولانی خواهد شد.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن تأکید کرد: به دلیل شرایط ویژه تحریم، عمده فاینانس‌ها از کشور چین تأمین خواهد شد.

نصر آزادانی درباره استقبال شرکت‌‌های ریلی از حضور در سرمایه‌گذاری برای توسعه زیرساخت راه‌آهن گفت: قطعاً اگر شرکت‌ها نیز برای حضور در عرصه توسعه زیرساخت‌های ریلی استقبال کنند، وزارت راه نیز شرایط را برای حضور آنها فراهم خواهد کرد.

ارسال نظر

شاخص های مهم (تغییر نسبت به دیروز)

بیشتر

بیشتر