کدخبر: ۱۰۰۴۶۶ لینک کوتاه

مشکل صنعت گل و گیاه با برگزاری نمایشگاه برطرف نمی شود

توسعه صنعت گل و گیاه نیاز به حمایت های دولت از طریق تامین تسهیلات و اصلاح روابط تجاری دارد.

محسن احمد‌مخبری، عضو هیات‌مدیره اتحادیه گل و گیاه و از صادرکنندگان آن، به اقتصاد روز گفت: در حال حاضر بازارهای هدف ما کشورهای منطقه و خلیج فارس هستند. در حالی که ما می‌توانیم با توجه به تنوع فصلی که داریم محصولات خود را به اروپا نیز صادر کنیم.
او با اشاره به برگزاری نمایشگاه گل و گیاه افزود: ما برای ارتقای صنعت گل و گیاه نیاز به حمایت‌های دولت از طریق تامین تسهیلات و اصلاح روابط تجاری داریم و نمی‌توان به برگزاری نمایشگاه گل اکتفا کرد؛ چون آن فقط راهی برای ارتباط با سایر تولیدکنندگان در داخل و خارج از کشور است.
البته از دید این تولیدکنندگان بزرگ گل و گیاه، در سال‌های اخیر برگزاری نمایشگاه گل و گیاه بازار مصرف این محصول را در داخل نسبت به گذشته رونق بخشیده است. از سوی منجر به افزایش رقابت بین تولیدکنندگان داخلی و بهبود کیفیت آن شده است.
او افزود: در سال‌های اخیر واریته‌های جدیدی وارد شدند؛ اما هنوز در زمینه توسعه و بهبود کیفیت به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم.
مخبری اظهار کرد: اگرچه برگزاری نمایشگاه‌ها به شناسایی و گسترش بازارهای هدف کمک می‌کند؛ اما عدم توسعه حمل و نقل صادرات این محصول را با مشکل مواجه می‌کند.
گفتنی است در حال حاضر در بازار گل، هر شاخه گل رز ممتاز حدود چهار هزار، مریم سه هزار و انواع میخک حدود ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود؛ ولی در بازار مصرف این گل‌ها حداقل با ۳۰ درصد افزایش قیمت روبه‌رو می‌شود.

ارسال نظر

شاخص های مهم (تغییر نسبت به دیروز)

بیشتر

بیشتر