کدخبر: ۱۰۰۲۲۸ لینک کوتاه

جزییات سانحه هوایی زاهدان:

فوکر با ۱۰۶ مسافر در خاک و ماسه فرود آمد

مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان گفت: علت این سانحه باز نشدن چرخ عقب سمت چپ بوده است.

به گزارش اقتصاد روز، مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان جزئیات سانحه هوایی سه روز پیش در فرودگاه زاهدان را تشریح کرد و گفت: کارشناسان سازمان هواپیمایی به‌ منظور بررسی این سانحه وارد فرودگاه زاهدان شدند.

حسن اعرابی‌مقدم گفت: کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری و گروهی از متخصصان شرکت هواپیمایی آسمان جهت بررسی و تهیه گزارش پرواز و علت وقوع این سانحه وارد فرودگاه زاهدان شدند و دلایل وقوع این سانحه هوایی را مورد بررسی قرار دادند.

به گفته وی  ارائه گزارش‌های جداگانه توسط خلبان، کمک خلبان و خدمه پرواز در اختیار کارشناسان و بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفت تا به منظور بررسی دقیق این حادثه مورد ارزیابی قرار گیرد.

اعرابی‌مقدم علت این سانحه را باز نشدن چرخ عقب سمت چپ عنوان کرد و گفت: با اعلام نیاز به فرود اضطراری توسط خلبان این پرواز در کمترین زمان ممکن تمامی نیروهای عملیاتی و امدادی در فرودگاه زاهدان به حالت آماده‌باش درآمدند و اعضای ستاد بحران با حضور در باند فرودگاه در هدایت این عملیات به این مدیریت یاری رساندند.

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان ادامه داد: هواپیمای فوکر 100 با 106 مسافر به همراه خدمه پس از یک ساعت پرواز در آسمان زاهدان و تخلیه کامل سوخت در نهایت به زمین نشست که پس از طی مسافت به طول 1500 متر از باند پروازی خارج و در میان انبوهی از خاک و ماسه متوقف شد.

وی گفت: به‌ منظور آماده‌سازی باند جهت ورود و خروج سایر پروازها، این هواپیما با تلاش و نظارت نیروهای مهندسی شرکت هواپیمایی آسمان، پرسنل اداره ایمنی و آتش‌نشانی فرودگاه زاهدان و همکاری اداره‌کل راه و شهرسازی استان با بکارگیری چندین دستگاه جرثقیل پس از هشت ساعت تلاش بی‌وقفه، ساعت یک بامداد یکشنبه در حالی‌که قسمت اعظمی از چرخ‌های آن در خاک فرو رفته بود آزاد و از باند به پارکینگ منتقل شد.

یک فروند هواپیمای مسافری متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان که ساعت 12:30 ظهر روز شنبه از مشهد به سمت زاهدان حرکت کرده بود به دلیل نقص فنی مجبور به فرود اضطراری شد.

ارسال نظر

شاخص های مهم (تغییر نسبت به دیروز)

بیشتر

بیشتر