کدخبر: ۱۰۱۹۲۱ لینک کوتاه

برگزاری نخستین جلسه کارگروه اقتصاد ICT

نخستین جلسه کارگروه اقتصاد ICT، با هدف افزایش سهم ICT در اقتصاد ملی و شناسایی موانع و مشکلات حضور سرمایه گذاری در این عرصه برگزار شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، صادق عابدین، مشاور وزیر ارتباطات اظهار داشت: نخستین جلسه کارگروه اقتصاد ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور وزیر ارتباطات، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رؤسای برخی بانک‌ها و مدیران اقتصادی با موضوع افزایش سهم ICT در اقتصاد ملی برگزار شد.
 
وی علت وجودی این کارگروه را تحقق اهداف تبیین شده در چشم انداز1404 و برنامه پنج ساله پنجم توسعه برشمرد و گفت: در این جلسه موانع و مشکلات حضور سرمایه گذاری در عرصه ICT شناسایی و در زمینه بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی و رونق کسب و کار در این حوزه بحث و تبادل نظر شد.
 
مشاور وزیر ارتباطات، با ارزیابی مثبت از این جلسه خاطر نشان کرد: بحث‌های خوبی در زمینه فرصت‌های سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی در این عرصه مطرح شد و امیدوارم پیشنهادهای خوبی از سوی شرکت کنندگان ارایه شود.
 
وی تصریح کرد: با توجه به این که، صاحبان سرمایه و بنگاه های مالی و اقتصادی کشور، دارای اطلاعات کافی نسبت به IT نیستند، ضروری است برای معرفی ظرفیت‌های کاری این حوزه، برگزاری این گونه جلسات بیشتر مد نظر قرار گیرد.
 
 

ارسال نظر

شاخص های مهم (تغییر نسبت به دیروز)

بیشتر

بیشتر