کدخبر: ۱۰۰۹۴۷ لینک کوتاه

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مطرح کرد:

نامه نعمت زاده به ریاست مجلس در انتقاد از لایحه تجارت

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به نامه نعمت زاده وزیر صنعت و تجارت به رئیس مجلس شورای اسلامی و این کمیسیون گفت: این نامه پس از تصویب لایحه تجارت به رئیس مجلس ارسال شد و در صورتی که این لایحه مجددا مورد ایراد شورای نگهبان قرار گیرد نظرات وزیر صنعت اعمال خواهد شد.

به گزراش اقتصاد نیوز و به نقل از مهر، الهیار ملکشاهی در گفت و گویی از نامه وزیر صنعت، معدن تجارت به رئیس مجلس و رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی خبر داد.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس، افزود: در این نامه نعمت زاده ایراداتی را به لایحه تجارت وارد کرده است.

او با بیان اینکه این لایحه در مجلس هشتم به تصویب رسید گفت: شورای نگهبان ایراد شکلی به این لایحه گرفت و به کمیسیون قضایی در مجلس نهم ارسال شد که اصلاح شده و در صحن مجلس هم تصویب شد و مجددا به شورای نگهبان ارسال شد.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: نامه نعمت زاده پس از ارسال مجدد لایحه تجارت به شورای نگهبان به ریاست مجلس و بنده ارسال شده است.

او ادامه داد: در صورتی که شورای نگهبان مجددا لایحه تجارت را برگرداند کمیسیون قضایی نظرات و ایرادات وزیر صنعت را نیز در این لایحه اعمال خواهد کرد.

ملکشاهی با بیان اینکه با توجه به حجم لایحه تجارت ایرادات آقای نعمت زاده تعداد اندکی است ادامه داد: این لایحه حتما از سوی شورای نگهبان مورد ایراد قرار خواهد گرفت زیرا لایحه قطوری است و ایرادات وزیر صنعت نیز رفع خواهد شد.

لازم به ذکر است، نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت چندی پیش با انتقاد از تصویب لایحه تجارت در مجلس گفت:در شرایط فعلی مسئولان می‌آیند 1262 ماده در قانون تجارت قرار می‌دهند در حالی که اگر همان قانون گذشته را اجرا می‌کردیم رشد و توسعه صنعتی کشور به وجود می‌آمد ،من حتی در تصویب قانون تجارت به ریاست مجلس و شورای نگهبان تاکید کردم که نگذارید این قانون تصویب شود چرا که با تصویب آن 10 سال به عقب برمی‌گردیم.

ارسال نظر

شاخص های مهم (تغییر نسبت به دیروز)

بیشتر

بیشتر