کدخبر: ۱۰۱۶۲۴ لینک کوتاه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مطرح کرد:

خط فقر یک میلیون تومان شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به گفته های رییس مرکز آمار مبنی بر توان زندگی با درآمد ۲۷۰ هزار تومانی گفت: اکنون خانوارهایی که کمتر از یک میلیون تومان درآمد داشته باشند زیر خط فقر هستند و تهیه یک وعده غذایی هم با درآمد ۲۷۰ هزار تومانی برای خانواده مقدور نیست.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خانه ملت، محمدعلی عبدالله زاده در گفت و گویی در واکنش به گفته های رییس مرکز آمار مبنی بر اینکه هرکس در ماه ۲۷۰ هزار تومان درآمد داشته باشد فقیر نیست، گفت: براساس اعلام مسئولین، خانوارهای با درآمد کمتر از یک میلیون تومان زیر خط فقر بوده و در وضعیت کنونی، تامین مایحتاج ضروری هم با درآمد 270 هزار تومانی در ماه مقدور نیست.
 
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس افزود: خانواده ای که یک وعده غذا در روز هم صرف کند نمی تواند با این درآمد به زندگی ادامه دهد و بطور حتم این اصلی ترین نیاز برای زنده ماندن است.
 
او ادامه داد: به عقیده بنده زندگی با رقم 270 هزارتومان برای یک خانواده غیر ممکن بوده و بطور حتم خانواده 4 نفره ای که کمتر از یک میلیون تومان درآمد در ماه دارد زیر خط فقر و نیازمند حمایت است.
 
عبدالله زاده گفت: البته درآمد یک میلیون تومانی بطور متوسط بوده و در برخی از کلان شهرها به دلیل اجاره مسکن و مخارج بالا درآمد بیشتری نیاز است و در برخی از شهرها درآمد کمتر، اما آنچه مسلم است اینکه زندگی با 270 هزار تومان ممکن نیست.
 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در رابطه با اعلام معاون وزیروزیرکارو امور اجتماعی در مورد اینکه رقم واقعی بیکاری دوبرابر آمار رسمی است نیز گفت: بر اساس بررسی ها در حوزه انتخاباتی فردوس، طبس، بشرویه و سرایان، رقم بیکاری اعلام شده برابر با واقعیت است و فکر می کنم که رقم اعلام شده در کشور هم صحیح باشد.
 
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس در رابطه با راهکارهای ایجاد اشتغال در کشور نیز گفت: حمایت از بخش خصوصی مهمترین عامل برای رونق تولید و ایجاد اشتغال است، در کنار آن باید موانع تولید برداشته و برای جذب سرمایه اقدام کرد، بطور حتم با دستیابی به این موارد، دغدغه کمبود اشتغال نیز در کشور مرتفع خواهد شد.

ارسال نظر

شاخص های مهم (تغییر نسبت به دیروز)

بیشتر

بیشتر