کدخبر: ۱۰۲۳۹۳ لینک کوتاه

علی ماجدی در گفت وگو با اقتصادنیوز:

به پایان خوش مذاکرات امیدواریم

معاون بین الملل وزارت نفت معتقد است که ایران و ۱+۵ نیت سیاسی برای دستیابی به توافق دارند.

علی ماجدی در گفت و گو با اقتصاد نیوز مذاکرات وین و آنچه میان ایران و 1+5 صورت گرفت را در مجموع مثبت ارزیابی کرد و گفت:اگر جو سازنده ای بر مذاکرات حاکم نبود این روند ادامه پیدا نمی کرد.

وی افزود: زمانی که مذاکره کنندگان ایران و 1+5 خواهان ادامه روند گفت و گوها تا 4ماه آینده هستند یعنی در دستیابی به توافق خوشبین‌اند و برهمین اساس می خواهند مذاکرات تداوم پیدا کند.

معاون بین الملل وزارت نفت طولانی شدن روند مذاکرات را امری عادی و طبیعی تلقی کرد و اظهار داشت:زمانی که بحث بر سر موضوعاتی حساس و سرنوشت ساز است طبیعی است که ما با یک روز و دو روز نمی توانیم به توافق دست یابیم.

وی ادامه داد:طرفین این مذاکرات می خواهند در مجموع جهات به نتیجه برسند بنابراین نباید از روند فشرده و مداوم آن دلسرد شد.

ماجدی همچنین در رابطه با روند حضور شرکت های بزرگ نفتی جهان در ایران پس از تعویق توافق نهایی با 1+5 نیز گفت:این شرکت ها همچنان مایل به سرمایه گذاری در ایران هستند اما به جهت تداوم پروسه تحریم ها ترجیح داده اند که صبور باشند.

وی متذکر شد:بعضی از این شرکت ها مذاکرات مقدماتی خود را با طرف ایرانی آغاز کرده اند و برخی گفت و گوهایشان را به فاز جدی رهنمون ساخته اند که البته اجرایی نیست.

معاون امور بین الملل وزارت نفت خاطرنشان کرد:شرکت های بزرگ و متوسط نفتی جهان کماکان خواهان حضور در بازار ایران هستند و ما نیز از این حضور استقبال می کنیم

ماجدی همچنین با بیان این مطلب که امیدوارم مذاکرات ایران و 1+5 ختم به خیر شود،اظهار داشت:در شرایط فعلی نظام بین الملل که همه ارکان به نفع ایران است معتقدم که امکان به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای وجود دارد.

ارسال نظر

شاخص های مهم (تغییر نسبت به دیروز)

بیشتر

بیشتر