لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران
 • Jurimetrics یا قضاسنجی، نام دانشی است که در برخی از دانشگاه‌های معتبر دنیا تدریس می‌شود. مجلات متعددی نیز در این باره به‌طور منظم منتشر می‌شوند. این دانش را می‌توان حاصل پیوند میان اقتصاد و علوم قضائی محسوب کرد. هدف این دانش، کمّی کردن مسائل قضائی و سنجش آنها است. برخی از یافته‌های این دانش، بسیار جذاب و راهگشا هستند.

  حمید قنبری
 • لیزینگ مسکن می تواند ۱۰ درصد بازار را پوشش دهد

  نبود لیزینگ مسکن موجب شده است تا این خلاء بازار مسکن توسط وام بدون سقف ریالی جبران شود. این وام اگر چه بدون سقف ریالی است اما حداکثر ۸۰ درصد قیمت مسکن را پوشش می دهد. با این حال دریافت و بازپرداخت این وام شرایط دشواری دارد که موجب می شود همچنان جای لیزینگ مسکن خالی بماند.

 • رئیس اتاق بازرگانی چین خواستار تسریع تسهیل مبادلات بانکی با ایران شد

  در طول دوران اعمال تحریم اقتصادی ظالمانه علیه ایران، چین یکی از کشورهایی بود که بخش زیادی از مبادلات تجاری ایران را تسهیل می کرد. اما این تسهیل تجاری به صورت یک بازی فوتبال « یک گله » درآمده بود که سود اصلی را نصیب تجار چینی می کرد. اکنون با برطرف شدن تحریم های اقتصادی، ایران به دنبال یک بازی برد - برد و ترسیم خط مشی جدیدی در تجارت با چین است.

 • بازار در انتظار موج دوم عرضه خودروهای پلاک های ۹۶

  بازار خودرو ایران در شرایطی هفته گذشته را به‌دلیل عرضه مدل‌های ۹۶ از سوی شرکت ایران خودرو با افزایش قیمت پشت‌سر گذاشت که طی این هفته، قیمت‌ها عقب‌نشینی کرده و آرامشی نسبی بر بازار حکم فرما شد. ورود این خودروها به بازار موجب شد تا قیمت خودروهای مدل ۹۵ و قبل از آن اندکی افت کند که با برطرف شدن قیمت نوبرانه مدل ۹۶ها بازار به تعادل رسید.

 • در سالگرد اجرایی شدن برجام ، تارنمای اتحادیه اروپا از خروج برخی شرکت‌ها و افراد از لیست تحریم قاره سبز خبر داد. بر این اساس اتحادیه اروپا در تاریخ ۲۷ دی‌ماه سال جاری، ۹ شرکت و یک شخص را از لیست تحریم‌ های بین‌المللی اتحادیه اروپا خارج کرد.

 • به دنبال کاهش قدرت دلار اتفاق افتاد

  چهارشنبه، طلای جهانی از دو مسیر تحت‌تاثیر روند دلار قرار گرفت تا از اوج دو ماهه پایین بیاید. تعدیل روند افت شاخص دلار در روزهای گذشته باعث فشار بر فلز زرد شد. از سوی دیگر، رشد بورس‌های آسیایی با توجه به سخنان ترامپ درباره مضرات دلار قوی، بخش دیگری از سرمایه‌های بازار طلا را جذب کرد. اونس طلا که روز سه‌شنبه با ۱۱ دلار رشد به بهای ۱۲۱۷ دلار رسیده بود، چهارشنبه را با قیمت ۱۲۱۵ دلار آغاز کرد و بعد…

 • رئیس جمهوری آمریکا تحریم‌های هسته‌ای «ایسا» را تعلیق می‌کند

  در شرایطی که تنها یک روز به آغاز کار دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری جدید آمریکا و ورودش به کاخ سفید باقی است، قرار است باراک اوباما امروز، آخرین کارت خود را برای تضمین برجام رو کند. کارتی که می‌توان از آن به‌عنوان آخرین گارانتی اوباما و آخرین تلاش دولت او برای اجرای مطلوب برجام یاد کرد. دستورات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره توقف اجرای تحریم‌های یکجانبه هسته‌ای از جمله تحریم‌های هسته‌ای «ایسا» علیه ایران…

 • مقاومت معامله گران «فردایی» در برابر کاهش قیمت دلار

  قیمت دلار در حالی روز چهارشنبه در محدوده ۳۸۰۰ تومان نوسان کرد که در اوایل دی ماه قیمت های بالاتر از ۴۱۰۰ تومان را نیز به خود دیده بود. نوسان قیمت دلار در محدود ۳۸۰۰ تومان، دیروز به گونه ای بود که نشانه های پایداری دلار در این بازه قیمتی مشاهده شد. حضور قدرتمند بازارساز زمینه کاهش فعالیت های سفته بازی را فراهم آورد که در روزهای آینده می تواند به ثبات قیمت دلار منجر شود.

 • باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده در فاصله دو روز تا پایان دوران ریاستش آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود را در کاخ سفید برگزار کرد. پیش بینی می شود در این کنفرانس خبری بیشتر از هر چیزی در مورد میراث سیاسی و اقتصادی هشت سال ریاست جمهوری از او سوال شود. همچنین فعالیت های شخصی او به عنوان رئیس جمهوری سابق نیز مورد توجه رسانه ها قرار گیرد.

 • این روزها اپلیکیشن ها بیش از پیش به سایر امور مختلف به جز سرگرمی ورود پیدا کرده‌اند و سعی بر آن دارند تا طعم لذتبخش‌تری از زندگی را برای ما به ارمغان بیاورند.