لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران
 • کارآفرینان و پیشکسوتان بخش‌خصوصی تجلیل شدند

  وز گذشته اولین خشت برای اعتباردهی از سمت بخش‌خصوصی به حامیان معنوی و مروجان این بخش گذاشته شد. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با برگزاری مراسمی به مناسبت ۱۳۳ سالگی تاسیس این نهاد، به کارآفرینان و پیشکسوتان بخش‌خصوصی، لوح، نشان و تندیس امین‌الضرب اعطا کرد. با توجه به اینکه اقتصاد رقابتی، بستر اصلی ظهور کارآفرینی است، از روزنامه «دنیای اقتصاد» به‌عنوان برترین رسانه مروج فرهنگ…

 • کارشناسان امداد و آتش نشانی مطرح کردند

  گروهی از امدادگران پیشکسوت ضمن ارج نهادن به خدمات ارزشمند و ماندگار ماموران آتش‌نشانی در عملیات حادثه ساختمان پلاسکو که برای همیشه در خاطره مردم کشور ثبت شده است، برای کمک به اینکه عملیات مشابه در حوادث دیگر، طی کمترین زمان ممکن و با حداقل تلفات به نتیجه بهتری برسد، شش نکته طلایی را گوشزد کرده‌اند.

 • فردا در «سیاست‌های پولی و چالش‌های بانکداری و تولید» دنیای اقتصاد برگزار می شود

  «ریسک ترامپ در بازارهای جهانی»، «شناسایی بازارهای کم‌ریسک و پربازده» و «چشم‌انداز بازار ارز» ۳دغدغه مقابل اقتصاد ایران است. وضعیت خاص اقتصاد جهانی پس از ظهور ترامپ و برخی نوسانات در ماه‌های گذشته در شدت یافتن این دغدغه‌ها اثرگذار بوده است. «دنیای اقتصاد» تلاش می‌کند در همایش «سیاست‌های پولی و چالش‌های بانکداری و تولید» با حضور سیاست‌گذاران ارشد اقتصادی، فعالان بازار سرمایه، صاحب‌نظران اقتصادی و…

 • از کاهش قیمت دلار تا چشم‌انداز مبهم بازارهای کالایی

  با افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت فلزات پایه در بازارهای جهانی از اواخر پاییز چشم انداز مثبتی در برابر سهام های کالایی و آنهایی که بازارهای صادراتی داشتند قرار گرفت. با این حال روند امور به گونه ای است که فضای تردید بر سهامداران حقیقی حاکم شده و حفظ شاخص در بازار سهام با تکیه بر سهامداران حقوقی انجام می گیرد.

 • بررسی پیامدهای تصویب بازنشستگی پیش از موعد زنان در برنامه ششم

  بسیاری از کارشناسان و اقتصاددانان، معتقدند وضعیت بحرانی صندوق بازنشستگی، یکی از سه اولویت نخست اقتصادی و یکی از ۱۰ اولویت مهم در سطح ملی به حساب می‌آید. از این رو، انتظار بر این است که اگر تصمیم‌گیران راهکارهایی برای عبور از این بحران اتخاذ نمی‌کنند، بر دامنه ابعاد بحران اضافه نکنند.

 • تظاهرات میلیونی علیه رئیس جمهوری جدید آمریکا

  بیش از یک میلیون نفر در واشنگتن و سایر شهرهای بزرگ و صنعتی آمریکا روز گذشته به خیابان‌ها آمدند تا از حقوق زنان دفاع کنند. اما این گردهمایی به روز اعتراض علیه مواضع و سیاست‌های ترامپ تبدیل شد. دفاع از حقوق زنان تنها بخشی از علت حضور مردم بوده است. برخی به خاطر قوانین مهاجرتی مدنظر ترامپ، برخی دیگر به‌دلیل قوانین تامین اجتماعی و در نهایت گروهی که از اساس از ترامپ متنفر و منزجر هستند، در این…

 • ۵۱ درصد بازار خودروهای وارداتی به واردکنندگان متفرقه تعلق دارد

  ثبت‌سفارش خودروهای واردکنندگان متفرقه (غیرنماینده) از ابتدای مرداد تا ۲۲ دی‌ماه توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ابطال شده است. براساس تصمیم جدید دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت، ثبت‌سفارش همه خودروهای وارداتی که توسط واردکنندگان متفرقه صورت گرفته ابطال شده است تا وزارت صنعت وضعیت واردات خودروهای سواری را تعیین تکلیف کند.

 • چرا انتظار سهامداران باوجود تعدیل های مثبت برآورده نشد؟

  بورس تهران روز گذشته با افت۲۲/ ۰ درصدی، اولین روز فعالیت خود در بهمن ماه را به پایان رساند. در همین خصوص بسیاری از صنایع بورسی نیز با روندی نزولی به کار خود پایان دادند. از مهم‌ترین تحولات روزهای گذشته بورس تهران می‌توان به انتشار گزارش‌های فصلی شرکت‌ها اشاره کرد؛ موضوعی که می‌تواند تاثیر مستقیمی در رفتار سهامداران داشته باشد. با وجود اینکه مقایسه این گزارش‌ها نسبت به ماه های قبل از بهبود وضعیت…

 • تعدیل مثبت پیش بینی نشده در برخی نمادهای بورس

  هفته گذشته سیل گزارش های ۹ ماهه شرکت های بورسی به سوی سهامداران سرازیر شد. بررسی این گزارش ها نشان می دهد که اغلب شرکت ها تغییرات مثبتی در کسب و کار خود رو به رو بوده اند که افزایش قیمت دلار را باید یک دلیل مهم آن به حساب آورد.

 • آیا سرقفلی ۲ میلیارد تومانی ملک تجاری در پلاسکو واقعیت داشت؟

  احتمالا در شبکه های اجتماعی تصویری از یک آگهی فروش سرقفلی مربوط به ساختمان پلاسکو را دیده اید که یک ملک تجاری ۳۸ متری در این مجموعه را به قیمت یک میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان آگهی کرده است. ملکی که دیگر وجود خارجی ندارد. این یعنی هر متر مربع آن بیش از ۵۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد.