لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده تصویب شد

کدخبر: 363932
اقتصاد نیوز : لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده در جلسه عصر یکشنبه هیأت وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهوری تصویب شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری مسائل اقتصادی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رییس جمهوری در این جلسه اظهار داشت: گرچه شرایط زندگی بر اثر تحریم‌های بی سابقه آمریکا بسیار سخت و دشوار شده است، لیکن توانمندی‌های کشور نیز در مقایسه با دهه‌های قبل چنان افزایش یافته که دشمن از شکست دادن نظام اسلامی مأیوس شده است و با این توانمندی و مقاومت مردم غیور ایران، شکست دشمن دور نیست.

تصویب لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده در دولت

دولت به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی، لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده را مصوب کرد تا جهت طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

به موجب لایحه مذکور، مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷/۲/۱۷ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید می‌شود.

اختصاص اعتبار بابت تسویه تنخواه پرداختی به منظور تأمین امکانات و تجهیزات برای اطفاء حریق جنگل‌ها و مراتع

هیات دولت با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اختصاص مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بابت تسویه تنخنواه پرداختی به منظور تأمین امکانات، تجهیزات و سایر هزینه‌های ضروری برای اطفاء حریق جنگل‌ها و مراتع کشور موافقت کرد.

همچنین سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

موافقت دولت با انحلال شرکت مادرتخصصی حمل و نقل ریلی کشور

هیات وزیران به استناد مصوبه مجمع عمومی شرکت مادرتخصصی حمل و نقل ریلی کشور و به پیشنهاد وزارت کشور، با انحلال شرکت مادرتخصصی حمل و نقل ریلی کشور موافقت کرد.

بررسی وضعیت شرکت‌های دولتی زیان ده در سال مالی ۱۳۹۷

هیات وزیران در ادامه، به بررسی وضعیت شرکت های دولتی زیان ده در سال مالی ۱۳۹۷ پرداخت و در مورد ادامه فعالیت آن‌ها در بخش دولتی یا واگذاری و یا انحلال آنها تصمیم گیری کرد.

تصویب لایحه الحاق دولت ایران به موافقتنامه اروپایی حمل و نقل محصولات خطرناک از طریق جاده

هیات وزیران لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقتنامه اروپایی حمل و نقل محصولات خطرناک از طریق جاده (ADR) را مصوب کرد تا جهت سیر مراحل و تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

براساس موافقتنامه یادشده، حمل و نقل بین‌المللی کالاهای خطرناک منوط به رعایت مواردی از قبیل اصول مربوط به بسته بندی کالا، برچسب آن‌ها و همچنین ساخت، تجهیز و بهره‌برداری از وسایل نقلیه‌ای که کالاهای موردنظر را حمل می کنند، می‌باشد.

تعیین رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عراق

با تصویب دولت، وزیر نیرو به عنوان رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عراق تعیین شد.

اصلاح تاریخ تصویب لایحه آیین نامه مؤسسه‌های به رسمیت شاخته شده (آر- اُ) در زمینه ارایه خدمات صدور گواهینامه‌های قانونی فنی و ایمنی دریایی الحاقی به کنوانسیون بین‌المللی ایمنی جان اشخاص در دریا

هیات وزیران با اصلاح لایحه آیین نامه مؤسسه‌های به رسمیت شناخته شده (آر-اُ) در زمینه ارایه خدمات صدور گواهینامه‌های قانونی فنی و ایمنی دریایی الحاقی به کنوانسیون بین المللی ایمنی جان اشخاص در دریا (سولاس) موافقت کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما