کدخبر: ۳۶۷۹۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کاهش شدید ارزش نمادهای صندوق ETF پالایش یکم در بورس+جدول

اقتصادنیوز : در معاملات یک شنبه ۲۷ مهر ماه، اغلب نمادهای عضو صندوق ای تی اف دوم موسوم به پالایش یکم، با کاهش شدید قیمت همراه شدند اما همچنان دو نماد عضو این صندوق فاصله زیادی با قیمت فروخته شده توسط دولت دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، بازگشایی 4 شرکت پالایشی در روزهای گذشته و کاهش قیمت هر سهم این شرکت ها نسبت به آخرین قیمت ها ریسک خرید واحدهای صندوق ETF دوم را افزایش داده است به گونه ای که با در نظر گرفتن تخفیف اعمال شده از سوی دولت، قیمت فعلی سهام شرکت های پالایشی همانند دارایکم چندان جذاب به نظر نمی آید.

کاهش شدید ارزش نمادهای صندوق ETF پالایش یکم+جدول 27 مهر 99

 

 افزایش قیمت سهام برخی از نمادهای این صندوق ودر هفته گذشته، موجی از امیدواری را بین خریداران واحدهای etf دوم ایجاد کرد اما امروز(یکشنبه 27 مهر 99) تمام نماد های این صندوق با صف فروش مواجه شدند.

اگرچه قیمت هر سهم پالایشگاه تهران و اصفهان بسیار پایین تر از نرخ تخفیفی دولت قرار دارد و در صورت تداوم این رنج منفی، خرید آن سودی برای خریداران واحدهای  etf دوم در پی نخواهد داشت اما ارزش هر سهم پالایشگاه تبریز توانست در روزهای اخیر خود را به بالاتر از قیمت تخفیفی برساند تا در کنار نماد«شبندر»  امید خریداران واحدهای این صندوق باشد.

پالایشگاه های تهران و اصفهان پس از بازگشایی در رنج قیمت پایین تری نسبت به قیمت فروش دولتی قرار گرفتند که بایستی دید می توانند در روزهای آینده روند رشد خود را حفظ کنند یا خیر.
 جدول زیر نمایانگر نوسانات سهام شرکت هایی است که در صندوق ETF پالایش یکم (دارا دوم) حضور دارند. 
نام شرکت بورسی ارزش هر سهم امروز(تومان)  میزان تغییرات نسبت به روز قبل قیمت تخفیفی هر سهم(تومان)
شبندر 3999 4.99- 2752
شبریز 3637 2.6- 3020
شپنا 1960 4.44-  2443
شتران 1661  4.98- 2513

بخشی از سهام این شرکت ها که در اختیار دولت است در قالب صندوق etf با تخفیف 30 درصدی به متقاضیان واگذار شد که مهلت پذیره نویسی این صندوق تا یک شنبه 30 شهریور ماه تمدید شده بود.

واحدهای ای تی اف دوم حداکثر تا یک ماه پس از آخرین روز عرضه خود، به قیمت روز قابل خرید و فروش خواهند بود.

این مطلب برایم مفید است
35 نفر این پست را پسندیده اند