شکاف تجاری در این کشور عمیق تر شد/ بررسی علت

کدخبر: ۶۵۱۹۶۵
اقتصادنیوز : شکاف تجاری ایالات‌متحده به بزرگترین شکاف تجاری در ۱۸ ماه گذشته رسیده است.
شکاف تجاری در این کشور عمیق تر شد/ بررسی علت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کسری تجاری ایالات‌متحده در ماه آوریل بر اساس داده‌های دولتی منتشر شده، اندکی کمتر از انتظار تحلیلگران افزایش یافت و به بیشترین میزان از اواخر سال ۲۰۲۲ رسید، زیرا واردات سریعتر از صادرات افزایش یافت.

وزارت بازرگانی این کشور اعلام کرد که شکاف کلی ۷۴.۶ میلیارد دلار است که نسبت به رقم بازنگری شده ۶۸.۶ میلیارد دلاری مارس افزایش یافته است. بر اساس داده‌های رسمی، این بزرگترین کسری از اکتبر ۲۰۲۲ بود.

مصرف ایالات‌متحدهحتی زمانی که بانک مرکزی به سرعت نرخ‌های بهره را برای کاهش تقاضا افزایش داد، بیش از حد انتظار بود و این به حمایت از واردات کمک کرد. اما با کاهش تقاضای جهانی، این نگرانی وجود دارد که رشد صادرات نتواند ادامه یابد. سرمایه‌گذاران همچنین منتظر نتیجه نشست هفته آینده فدرال رزرو هستند و به دنبال نکاتی در مورد زمان شروع کاهش نرخ بهره هستند.

خبر مرتبط
خبر نگران‌کننده درباره احتمال افزایش استقرار سلاح های هسته ای آمریکا در آینده

یک مقام آمریکایی تاکید کرد که آمریکا به کنترل تسلیحات بین المللی و رژیم های منع اشاعه که برای محدود کردن گسترش سلاح های هسته ای طراحی شده اند، متعهد است.

در ماه آوریل، واردات با ۲.۴ درصد رشد به ۳۳۸.۲ میلیارد دلار آمریکا رسید، در حالی که صادرات با ۰.۸ درصد افزایش به ۲۶۳.۷ میلیارد دلار آمریکا رسید.

وزارت بازرگانی ایالات‌متحده اعلام کرد که جهش واردات تا حد زیادی به دلیل افزایش کالاهایی مانند وسایل نقلیه خودرویی بوده است. در همین حال، داده‌ها نشان می‌دهد که صادرات کالا نیز افزایش یافته است، اما با میزان کمتری بوده است.

خبر مرتبط
آمریکا به اوکراین چه قدر تسلیحات نظامی فروخت؟

اقتصادنیوز: وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که این کشور با فروش موشک‌های هوا به هوای «ایم-۱۲۰ آمرام» به دانمارک به ارزش ۲۱۵ میلیون دلار موافقت کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، کسری کالا با چین که محل اختلاف در رقابت آمریکا و چین است، در ماه آوریل با ۲.۵ میلیارد دلار کاهش به ۲۲.۱ میلیارد دلار رسید. این امر عمدتاً به دلیل کاهش واردات بوده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۰ تیر

   اقتصادنیوز:‌ در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی