برق ۱۶۰ اداره پرمصرف پایتخت قطع شد

کدخبر: ۶۵۶۸۶۹
اقتصادنیوز: تاکنون برق ۱۶۰ اداره پرمصرف پایتخت به دلیل همکاری نکردن در کاهش مصرف برق قطع شده است.
 برق ۱۶۰ اداره پرمصرف پایتخت قطع شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اعلام این‌که میزان مصرف برق این کلان شهر از رقم ۵۱۰۰ مگاوات عبور کرده است گفت: تاکنون برق ۱۶۰ اداره پرمصرف پایتخت به دلیل عدم همکاری در کاهش مصرف برق قطع شده است.

کامبیز ناظریان در گفت‌وگویی تلویزیونی اظهار کرد: بالغ بر ۱۰ تا ۱۵ درصد از مصرف برق پایتخت متعلق به نهادهای عمومی است و به همین دلیل همکاری مشترکان اداری در شهر تهران می تواند تاثیر قابل ملاحظه‌ای در کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار میان روز داشته باشد.

وی با بیان این که طی روز یکشنبه ۱۰ تیرماه همکاری دستگاه‌های اداری منجر به کاهش ۱۲۰ مگاواتی مصرف برق شده است خاطرنشان کرد: این رقم معادل مصرف برق ۱۲۰ هزار مشترک خانگی است و بر اساس بررسی‌های انجام شده ظرفیت کاهش مصرف برق تا ۱۸۰ مگاوات نیز در این حوزه وجود دارد.

او با قدردانی از اداراتی که همکاری مناسبی در این زمینه داشته‌اند، گفت: در حال حاضر تمامی ادارات و نهادهای عمومی شهر تهران مجهز به کنتورهای هوشمند هستند و میزان و نحوه مصرف آنان توسط سامانه های هوشمند برق پایتخت، تحت رصد لحظه ای قرار دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران همچنین تاکید کرد: برنامه‌ریزی قطع برق ادارات پرمصرف به گونه‌ای انجام شده است که وقفه‌ای در ارائه خدمات به مراجعان ایجاد نشود.

به گفته وی مصرف برق تهران طی روز یکشنبه ۱۰ تیرماه از رقم ۵ هزار و ۱۰۰ مگاوات عبور کرده و نسبت به هفته گذشته افزایشی ۳۰۰ مگاواتی داشته است لذا انتظار می رود مشترکان بزرگ به ویژه در بخش اداری با حداکثر همکاری، همراه این شرکت در تامین برق مورد نیاز سایر هموطنان و توزیع عادلانه انرژی باشند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی