رشد 6 هزار واحدی شاخص بورس/ روز خوب سهام بانکی و فلزی

کدخبر: 421271
اقتصاد نیوز : در شروع معاملات شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود 6100 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 193 هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در شروع معاملات بازار سرمایه  شاخص کل  بورس  سبزپوش شد و با صعود 6100 واحدی در ارتفاع یک میلیون و  193 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز با رشد 1100 واحدی 374 هزار و 373 واحد را ثبت کرد.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص

نمادهای فملی، وپارس و فولاد بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای  شپنا و شستا و شتران بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

وضعیت نمادها در ابتدای معاملات

در جریان معاملات گروه خودرو و قطعات نماد خساپا در مدار مثبت 3.2 درصدی در قیمت 182 تومان در حال معامله است. خودرو در محدوده 210 تومان نبض مثبت می زند. خگستر در مدار منفی 3.1 درصدی در حرکت است. خکرمان، خکاوه، خزامیا، خریخت، خدیزل و خاذین از جمله سبز پوش های گروه اند.

پالایشی ها در مسیری معتدل همراه با گرایش مثبت در حرکت هستند. شبریز از همان لحظات آغازین با صف خریدش رخ نمایی می کند. شپنا حوالی صفر تابلو در قیمت 1297 تومان نوسان می کند. شتران در قیمت 887 تومان با نوسانات منفی همراه است.

رنگ سبز در تابلو معاملات بانکی ها محسوس تر است. وبملت در مدار مثبت 1.8 درصدی در قیمت 415 تومان دنبال می شود. وتجارت و وبصادر حوالی صفر تابلو با نوسانات مثبت همراه اند. وپارس در قیمت 286 تومان با صف خرید دنبال می شود. در وآیند بالاخره شاهد معاملاتی متعادل در مدار منفی هستیم.

آخرین قیمت ۷۶نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۱۹نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نمادهای ومدیر، خساپا، خودرو، غکورش، فملی، خگستر و اپال در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای رافزا، ذوب، چخزر، زملارد، تاپکیش، کزغال وشگویا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود هزار و ۱۳۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۰میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند.

تیتر یک
  • واکنش قیمت نفت و سهام به آمارهای آمریکا

    طلا به نزدیک سطح حمایتی ۱۸۰۰ دلار سقوط کرد و هر اونس طلا با ۰.۴ درصد کاهش به ۱.۸۰۳.۸۱ دلار رسید. اتریوم پس از تکمیل…

از دست ندهید
بلیط هواپیما