آخرین آمار مبتلایان به کرونا در جهان

کدخبر: 397239
اقتصاد نیوز : شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا به ۱۱۶ میلیون و ۶۰ هزار نفر رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۲ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۶۳۵ نفر رسیده است.

مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) گزارش داد، در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۶۶ هزار و ۸۷۹ نفر به کووید ۱۹مبتلا  شده و دو هزار و ۳۵۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۲۹ میلیون و ۴۵۶ هزار و ۳۷۷ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا  ۲۰ میلیون و سه هزار نفر گزارش شده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، روسیه، انگلیس و فرانسه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

افزایش شمار مرگ و میر بیماران کرونایی در آمریکا در حالی روند صعودی دارد که دولت بایدن در تلاش است تا سوء مدیریت به جای مانده از دوره رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مقابله با ویروس کرونا در این کشور را کنترل کند، وضعیتی که اقتصاد آمریکا را با بحران مواجه ساخته است.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا که از زمان ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری کنترل همه‌گیری مهار کرونا را اولویت اول خود معرفی کرده از نخستین دقایق بدست گرفتن سکان زمامداری، حدود ۲۵ فرمان اجرایی را امضا کرد که بیش از نیمی از آنها مربوط به کرونا است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما