چند درصد مردم ایران واکسن کرونا نزدند؟

کدخبر: 452457
براساس آمار اعلامی وزارت بهداشت، 23 درصد مردم واکسن کرونا نزده اند.
به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از ایرنا ، « قاسم جان بابایی» بامداد جمعه در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: هرچه تزریق واکسن در جامعه بیشتر شود، ما می توانیم حلقه بیماری کرونا را در کشور بشکنیم.
 
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هدف اصلی ما از تزریق واکن کاهش مرگ و میر در کشور است، گفت: باید تلاش کنیم که جمعیت عادی بالای ۶۰ سال و هموطنانی که بیماری دارند در مقابل این بیماری ایمن کنیم.
 
جان بابایی به وضعیت پیک پنجم کرونا اشاره کرد و ادامه داد که هنوز هم پیک پنجم کرونا در برخی از استان های غربی ادامه دارد و ما وارد پیک ششم در کشور نشدیم و هیچ گونه نگرانی برای مردم وجود ندارد.
 
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآورشد: واقعیت این است که هم اکنون بستری بیماران  کرونایی در بیمارستانهای کشور روند نزولی دارد که بیشتر آنها در استانهای غربی هستند.
 
وی افزود: پیک پنجم کرونا از استانهای جنوب شرقی آغاز شد، اما به تدریج استانهای غربی کشور را درگیر کرد و در حال حاضر هنوز هم بیماران بد حال در استانهای غربی کشور بستری هستند و مدت ماندگاری آن در بیمارستانها افزایش یافته است.
 
جان بابایی تاکید کرد: هرچند که در آستانه فصل زمستان هستیم و ممکن است ویروس کرونا افراد بیشتری را درگیر کند، اما با تداوم واکسیناسیون هدف مهم ما کاهش مرگ و میر و به حداقل و یا صفر شدن تعداد فوتی ها در کشور است.
 
پیام طبرسی عضو کمیته علمی ستاد ملی مدیریت کرونا در این برنامه گفت: زمانی تعداد فوتی های کرونا روزانه بیش از ۵۵۰ نفر بودند اما هماکنون به حدود ۱۵۰ نفر کاهش یافته است.
 
وی تاکید کرد: فوتی ها موارد جدیدی نیستند و تعداد بیماران بستری در کشور کمتر شده است و آمار بستری ها نشان می دهد که بستری بیماران در شهرهای بزرگ کشور کاهشی است.
 
عضو کمیته علمی ستاد ملی مدیریت کرونا اظهارداشت: هم اکنون تزریق واکسن در سطح کشور به سرعت ادامه دارد و تاکنون بیش از ۷۸ درصد جمعیت کشور دوز اول و ۵۲ درصد جمعیت دوز دوم را تزریق کرده اند و این در کاهش تعداد بیماران بستری در بیمارستانها بسیار تاثیرگذار بوده است.
 
طبرسی یادآورشد: خوشبختانه در ۵ ماه اخیر روند تزریق واکسن در کشور سرعت خوبی گرفته است و در واقع واکسیناسیون  تعداد بستری های کرونایی را در بیمارستانهای کشور بسیار کاهش داده است.
 
عضو کمیته علمی ستاد ملی مدیریت کرونا در پایان به تعداد کسانی که واکسن نزده اند اشاره کرد و افزود: با وجود سرعت در تزریق واکسن هم اکنون ۲۳ درصد جمعیت کشور واکسن نزده اند و باید آنها را متقاعد کنیم که در اسرع وقت واکسن خود را تزریق کنند.
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما