واکنش اسرائیل به برگزاری رزمایش بزرگ ارتش در آستانه مذاکرات وین

کدخبر: 453282
شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در واکنش به برگزاری رزمایش ذوالفقار گزارش داد که ایران، در آستانه برگزاری دور جدید مذاکرات احیای برجام، رزمایشی بزرگ در دریای عمان برگزار می‌کند.

به گزارش اقنصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در واکنش به برگزاری رزمایش ذوالفقار  گزارش داد که ایران، در آستانه برگزاری دور جدید مذاکرات احیای برجام، رزمایشی بزرگ در دریای عمان برگزار می‌کند.

این شبکه اعلام کرد که رزمایش گسترده ایران که از روز یکشنبه آغاز شد، منطقه شمال اقیانوس هند به سمت بخش‌هایی از دریای سرخ را شامل می‌شود. در این رزمایش از انواع پهپادها، هواپیمای جنگنده، نیروهای ویژه و سامانه‌های موشکی دفاعی و تهاجمی استفاده شده است. در تلاشی آشکار برای ارسال پیامی به اسرائیل، در این رزمایش پرچم اسرائیل نیز مشاهده شد.

بنابر گزارش ایلنا، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در حاشیه برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروی قدرتمند پدافند هوایی ارتش یکی از چهار نیروی شرکت کننده در رزمایش ذوالفقار  ۱۴۰۰ ارتش جمهوری اسلامی ایران است که توانست در کنار سایر نیرو ها به خوبی ماموریت‌های محوله را انجام دهد.

وی بکارگیری سامانه های تولید داخل را از ویژگی های بارز رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش دانست و تاکید کرد: همه سامانه هایی که در این رزمایش به کار بردیم در حوزه کشف و شناسایی، سامانه های راداری ، جنگالی و سامانه‌های درگیری و...، بومی و تولید داخل هستند که در لبه فناوری روز جهان قرار دارند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: با خواست خداوند متعال نیروهای شرکت کننده در این رزمایش توانستند به تمامی وظایف محوله عمل کنند و بسیار خوش بدرخشند.

امیر صباحی فرد برگزاری رزمایش را حق مسلم ایران دانست و گفت: حق مسلم خودمان می‌دانیم در دریای عمان، خلیج فارس و هر جایی که صلاح باشد، رزمایش های خودمان را انجام دهیم و نیروهای فرامنطقه‌ای اگر می‌خواهند رزمایشی برگزار کنند، همان گونه که فرماندهی معظم کل قوا فرمودند، بروند و در خلیج خوک‌ها رزمایش برگزار کنند.

وی استفاده گسترده از پهپاد های رزمی و شناسایی را از دیگر ویژگی های رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش دانست و گفت: ما از انواع پهپاد ها در این رزمایش استفاده کردیم که از آن جمله می توان به پهپاد های رزمی اشاره کرد که قابلیت درگیری با پرنده های با سرنشین و بدون سرنشین دشمن را دارند و این پرنده ها از قابلیت‌های بسیاری برخوردار هستند که در هر میدانی حاضر شوند پرنده های دشمن را متواری خواهند کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما