رئیسی و امیر قطر در آستانه دیدار کردند

کدخبر: ۵۲۷۲۸۶
رئیس جمهور کشورمان و امیر قطر در دیدار با یکدیگر در حاشیه نشست سیکا در شهر آستانه، بر ارتقای سطح فعلی روابط فیمابین به روابط راهبردی تاکید کردند.
رئیسی و امیر قطر در آستانه دیدار کردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در  دیدار امیر قطر با رئیس جمهوری اسلامی ایران که در حاشیه نشست امروز سران «سیکا» در آستانه برگزار شد، دو طرف درباره راه‌های ارتقای روابط دوجانبه به ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری گفتگو کردند.

سیدابراهیم رئیسی در این دیدار با استقبال از رشد ۳۵ درصدی روابط تجاری دو طرف در یکسال گذشته، ظرفیت‌های موجود در دو کشور را برای توسعه و گسترش هر چه بیشتر روابط و ارتقای سطح همکاری‌ها مناسب توصیف کرد.

امیر قطر نیز از  آمادگی کشورش برای عملی کردن ارتقای روابط دو کشور به سطح راهبردی خبر داد.امیر قطر استقرار رایزن تجاری در سفارت قطر در تهران را از جمله اقدامات انجام شده برای تسهیل روابط تجاری دو کشور دانست و از همکاری جمهوری اسلامی ایران در آماده سازی زمینه‌های برگزاری هر چه بهتر جام جهانی تشکر کرد.

امیر قطر همچنین با اشاره به حق جمهوری اسلامی ایران برای استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای گفت: از عجایب صحنه بین‌الملل این است که سرسخت‌ترین مخالف استفاده ایران از انرژی هسته‌ای رژیمی است که خود خطرناک‌ترین سلاح‌ها و زرادخانه‌های هسته‌ای را دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید