افشاگری صاحب‌ استانبول از جزئیات جذب‌ سلبریتی‌ ها

کدخبر: ۵۲۷۹۱۸
صاحب استانبول دیروز در دفاعیات از پشت پرده شبکه‌های قمار در خارج از کشور پرده‌برداری کرد.
افشاگری صاحب‌ استانبول از جزئیات جذب‌ سلبریتی‌ ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جام جم، صبح دیروز سومین جلسه رسیدگی به پرونده میلاد حاتم‌آبادی فراهانی معروف به میلاد حاتمی در شعبه۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. میلاد حاتمی بعد از درگیری با محسن افشانی به صاحب استانبول معروف شد. او از گردانندگان سایت‌های قمار و شرط‌بندی در خارج از کشور بود که اسفند سال ۱۳۹۹ توسط پلیس ترکیه دستگیر و تحویل ایران شد. در دو جلسه قبلی محاکمه، نماینده دادستان کیفرخواست میلاد حاتمی و ۲۱ متهم دیگر پرونده را قرائت کرد. اتهامات میلاد حاتمی براساس کیفرخواست صادره افساد‌فی‌الارض از طریق اشاعه فساد به صورت گسترده، اخلال در نظام پولی و ارزی از طریق خروج مبالغی از سیستم پولی کشور به مراکز قمار و تبدیل آن به ارز به خارج از کشور، دایر کردن مرکز قمار، تشویق به فساد با توجه به اقدامات مخرب در فضای مجازی و گسترش بی‌بند و باری است.

دیروز متهم از زندان به دادگاه انقلاب تهران منتقل شد. در این جلسه قاضی صلواتی با تفهیم اتهام به میلاد از او خواست از خود دفاع کند. میلاد وقتی در جایگاه قرار گرفت در دفاعیاتش گفت: در وهله اول قبول دارم اشتباهات و خلاف‌هایی مرتکب شدم و به همین جهت هم از آغاز بازداشت، درصدد جبران خطاهایم برآمدم.

وی درباره نحوه ورودش به شبکه قمار گفت: به پیشنهاد یکی از دوستانم که در ترکیه کار می‌کرد سر از آن کشور درآوردم و همراه دوستم کار گردشگری انجام می‌دادم. پس از گذشت مدتی به‌عنوان یک مهره مورد توجه گردانندگان سایت‌های قمار و شرط‌بندی قرار گرفتم و در زمینه جذب فالوئر برای آن‌ها اقدام کردم که البته خود قربانی سوءاستفاده اشخاصی هستم که از من به‌عنوان ویترین نمایشگاه ناصواب خود بهره بردند.

میلاد حاتمی ادامه داد: تمامی این نمایش‌ها، لایو‌ها و چالش‌ها، دیکته شده از سوی بازیگران اصلی و پشت‌پرده بوده که از بلندپروازی و نادانی من سوءاستفاده کردند.

سعدا... امیرشقاقی، از سرشاخه‌های اصلی شبکه‌های قمار در خارج از کشور است که اغلب شاخ‌های مجازی در ترکیه برای او فعالیت و تبلیغ می‌کنند. او و پسرش که به مونتیگو معروف است، پس از چهره سازی مجازی از برخی افراد و جذب فالوئر برای اینستاگرام‌شان، از آن‌ها برای اقدامات مجرمانه خود سوءاستفاده می‌کردند. میلاد حاتمی یکی از طعمه‌های سعدا... امیرشقاقی بود. او دیروز در دفاعیاتش به رابطه خود با این سرشاخه شبکه‌قمار اشاره کرد و گفت: در دایرکت اینستاگرام با آقای سعدا... امیرشقاقی آشنا شدم که وی پیشنهاد داد برای ما تبلیغات کن به تو درصد می‌دهیم و خانه و ماشین در اختیارت می‌گذاریم. بعد از آشنایی قرار شد هر تبلیغاتی که می‌کنم، به من ۵۰ درصد بدهند. از آنجا شروع به درست کردن ویدئو و تبلیغات کردم.

قاضی صلواتی: پول را ماهانه یا هفتگی پرداخت می‌کردند؟

متهم: هفتگی در ترکیه به حساب صراف پول واریز می‌کردند او هم به من لیر می‌داد.

میلاد حاتمی به نحوه خرج کرد پول‌هایی که از این راه به دست آورده بود نیز اشاره کرد و افزود: با پول‌ها چهار ماشین خریدم. به ماشین علاقه زیادی داشتم و تا پول دستم می‌رسید ماشین می‌خریدم. البته بخشی از پول‌ها هم صرف خرید خانه و تفریحاتم می‌شد.

قاضی صلواتی: درباره نحوه قمار توضیح بده.

متهم: از طریق یک پنل فقط می‌توانستم ببینم چند نفر از طریق من به سایت وارد شده‌اند تا از درآمد حاصل از تبلیغات اطلاع پیدا کنم. من تبلیغ قمار برای جذب اعضا می‌کردم. اشخاصی به نام رضا و اشکان تمام کار‌های فنی از کارت به کارت درگاه گرفته تا دیگر مسائل را بر عهده داشتند.

میلاد حاتمی برای جذب فالوئر‌های خود از چالش‌های غیراخلاقی استفاده می‌کرد، موضوعی که نماینده دادستان در جلسه دیروز به آن اشاره کرده و در واکنش به دفاعیات متهم گفت: «میلاد حاتمی در بازجویی تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ اقرار کرد که با هدف همکاری شبکه سعدا... شقاقی برای افزایش فالوئر برای تبلیغ در شبکه قمار از چالش‌هایی غیراخلاقی استفاده می‌کرد. میلاد حاتمی با حدود دو میلیون فالوئر، چالش‌هایی غیر اخلاقی را استوری می‌کرد که همه می‌توانستند ببینند که به معنی اشاعه و گسترش فحشا است.»
با طولانی شدن جلسه محاکمه، قاضی صلواتی ادامه رسیدگی به این پرونده را به یکشنبه -امروز- موکول کرد.

پدرخوانده شبکه‌های قمار

سعدا... امیرشقاقی نامی است که میلاد حاتمی دیروز در دفاعیاتش از او به‌عنوان سرشاخه شبکه قمار نام برد. او متولد ۱۳۳۹ در تهران است و در دهه ۷۰ از کشور خارج و به کار بیزینس و تجارت مشغول شد. او در ادامه فعالیتش را در شبکه‌های اجتماعی آغاز کرد و عکس‌های او در کنار دختران جوان و خودرو‌های لوکس خیلی زود سعدا... را به فردی نام‌آشنا در شبکه‌های اجتماعی تبدیل کرد.

مرد میانسال خیلی زود به یکی از سرشاخه‌های شبکه‌های قمار تبدیل شد و از او به‌عنوان پدرخوانده مافیای سایت‌های شرط‌بندی ایرانی یاد می‌شود. او در حال حاضر در هتلی در ترکیه اقامت دارد و گفته می‌شود نه‌تن‌ها مربی رقص است بلکه مدرسه رقصی در استانبول افتتاح کرده است. او بدون محافظ از هتل خارج نمی‌شود و با کمک پسرش به نام فرشید معروف به مونتیگو و با کمک برخی چهره‌های اینستاگرام اقدام به جذب افراد به سایت‌های شرط‌بندی خود می‌کنند. چندی قبل خبری درباره اعلان قرمز برای سعدا... منتشر شده بود که پلیس اینترپل ایران آن را تایید یا تکذیب نکرد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید