این کارگران مشمول بازنشستگی پیش از موعد نمی‌شوند

کدخبر: ۶۵۳۵۰۶
اقتصادنیوز :کارگران ساختمانی نمی‌توانند از مزایای سختی کار بهره‌مند شوند.
این کارگران مشمول بازنشستگی پیش از موعد نمی‌شوند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمدزاده، فعال صنفی کارگران ساختمانی کرمانشاه، از شرایط شغلی کارگران ساختمانی انتقاد کرد.

او گفت: بیمه کارگران ساختمانی سال‌هاست معطل مانده؛ در این مدت بیمه کارگران ساختمانی به موانع جدی برخورد کرده و متوقف مانده است. در بسیاری از استان‌ها، حتی یک کارگر جدید در سال‌های اخیر بیمه نشده است.

به گفته این کارگر ساختمانی، عدم برخورداری از مزایای بازنشستگی پیش از موعد یکی دیگر از معضلات جدی کارگران بخش ساختمان است که حتی در صورت بیمه شدن کارگر، جان و سلامتی او را تهدید می‌کند.

خبر مرتبط
خبر خوش وزیر کار برای صندوق های بازنشستگی/ 100 هزار میلیارد تومان اموال برگشت

اقتصادنیوز :وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: با همکاری قوه قضائیه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از اموال صندوق های بازنشستگی که به تصرف اشخاص حقوقی و حقیقی در آمده بود برگردانده شد.

محمدزاده افزود: کار کارگران ساختمانی سخت و زیان‌آور محسوب نمی‌شود در حالیکه یکی از سخت‌ترین و پرخطرترین مشاغل است و بیش از نیمی از حوادث کار کشور به این بخش اختصاص دارد؛ یک کارگر ساختمانی بعد از ۳۰ یا ۴۰ سال بیمه‌پردازی به دلیل توقف‌های گاه و بیگاه بیمه نمی‌تواند بازنشست شود؛ در واقع این کارگر تا زمانی که جان در بدن دارد باید کار کند.

به اعتقاد این کارگر، کارگران ساختمانی غالباً پیر و از کارافتاده می‌شوند اما بازنشست نمی‌شوند؛ به عبارتی، مجبور به ترک کار به دلیل مشکلات کهولت و بیماری می‌شوند بدون اینکه ریالی مستمری بازنشستگی بگیرند و این نقیصه بسیار جدی است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی