ادعای تازه سنتکام درباره رهگیری و انهدام ۲ پهپاد یمن

کدخبر: ۶۵۸۳۱۶
اقتصادنیوز: ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) مدعی شد که چهار پهپاد نیروهای یمنی در این کشور و بر فراز خلیج عدن منهدم شدند.
ادعای تازه سنتکام درباره رهگیری و انهدام ۲ پهپاد یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سنتکام دوشنبه در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته، ۲ پهپاد حوثی‌های یمن در مناطق تحت کنترل آنها را با موفقیت منهدم کردند

سنتکام افزود: علاوه بر این، نیروهای شریک ما ۲ پهپاد حوثی‌ها را بر فراز خلیج عدن با موفقیت منهدم کردند.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی