طالبان پخش موسیقی از رسانه های افغانستان را ممنوع کرد

کدخبر: 485267
اقتصادنیوز: بر اساس سیاست جدید گروه طالبان، پخش موسیقی، سریال‌های تلویزیونی خارجی و فیلم های سینمایی در رسانه‌های افغانستان ممنوع اعلام شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اتحادیه روزنامه‌نگاران افغانستان اعلام کرد که اعضای طالبان سه خبرنگار و کارمند رسانه‌ای رادیو محلی را در ولایت قندهار بازداشت کرده‌اند.

اتحادیه روزنامه‌نگاران افغانستان با انتشار توییتی در توئیتر اعلام کرد که فرید علیزایی مدیر اتاق خبر، محمود مهربان تکنسین و رحیم الله نوری تهیه‌کننده از یک رادیو محلی در جنوب قندهار افرادی هستند که توسط طالبان دستگیر شده‌اند. 

رئیس ایستگاه رادیویی بسم الله وطندوس نیز اعلام کرده طالبان پخش این ایستگاه را متوقف کرده و این رسانه را تعطیل کرده است.

نه مقام‌های ولایتی و نه مقام‌های کابل در مورد بازداشت کارکنان این رسانه‌ اظهار نظر نکرده‌اند، اما کارمندان ۱۰ رسانه مختلف روز گذشته توسط طالبان در ولایت قندهار احضار شدند و به اصحاب رسانه و مسئولان دستور داده شد که پخش موسیقی را متوقف کنند و در غیر این باید پاسخگو باشند. 

بر اساس سیاست جدید طالبان، پخش موسیقی، سریال‌های تلویزیونی خارجی و فیلم های سینمایی در رسانه‌های افغانستان ممنوع اعلام شده است. طالبان همچنن در اقدام اخیر خود، بی بی سی، صدای آمریکا و دویچه وله را از پخش برنامه‌های تلویزیونی در افغانستان منع کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی