یک خبرنگار به دلیل انتقادش کشته شد

کدخبر: ۵۲۹۸۲۳
​اقتصادنیوز: ارشد شریف، خبرنگار پاکستانی به دلیل انتقاد از ارتش این کشور توسط پلیس کشته شد.
یک خبرنگار به دلیل انتقادش کشته شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، پلیس کنیا اعلام کرد «ارشد شریف» خبرنگار سرشناس پاکستانی، که در نایروبی پنهان شده بود، در حین رانندگی و پس از بی‌توجهی به دستور توقف پلیس بر اثر اصابت گلوله به سرش کشته شد.

پلیس کنیا افزود شریف به اشتباه در حالی کشته شد که نیروهای امنیتی این کشور در یک پرونده کودک ربایی به دنبال یافتن خودرویی مشابه بودند.

به گزارش «گاردین»، این خبرنگار نزدیک به «عمران خان» نخست وزیر سابق پاکستان، ماه ژوئن این کشور را ترک کرده و به طور پنهانی در کنیا زندگی می‌کرد تا به دلیل انتقاد از ارتش بازداشت نشود.

بر اساس این گزارش، این خبرنگار پس از شکایت از او به اتهام توهین به ارتش پاکستان، کشور را ترک کرد و محل اختفای او نیز مشخص نبود. بیشتر دوستان شریف فقط می‌دانستند او مدتی را در دبی، امارات و سپس لندن گذرانده است.

«شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان در واکنش به این خبر اظهار داشت که در تماس با رئیس جمهور کنیا از او خواسته تا از تحقیقات منصفانه و شفاف در مورد این حادثه اطمینان حاصل کند.

عمران خان نیز در توئیتی تصریح کرد این خبرنگار به دلیل بیان حقیقت مجبور به ترک کشور و زندگی مخفیانه در خارج از پاکستان شده بود، اما همچنان در رسانه‌های اجتماعی به بیان حقیقت ادامه داد و زورمندان را افشا می‌کرد.

وی در ادامه خواستار تحقیقات قضایی مناسب برای بررسی اظهارات این خبرنگار و شواهد دیگر منابع در این‌باره شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید