لوپن خطر بروز جنگ جهانی را هشدار داد/ فرانسه دنبال جنگ با روسیه است؟

کدخبر: ۶۵۰۶۱۳
اقتصادنیوز: «مارین لوپن» سیاستمدار سرشناس فرانسوی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه را متهم کرد که می‌خواهد با روسیه وارد جنگ شود.
لوپن خطر بروز جنگ جهانی را هشدار داد/ فرانسه دنبال جنگ با روسیه است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  مارین لوپن که سه دوره کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه بوده، گفت اظهارات اخیر ماکرون در مورد اعزام مربیان ناتو به اوکراین و اجازه به کی‌یف برای استفاده از سلاح‌های غربی برای حمله به اهداف خاصی در روسیه، خطر تبدیل درگیری فعلی به «جنگ جهانی» بعدی را دارد.

اظهارات لوپن در بحبوحه بحث‌های شدید در غرب در مورد اینکه کی‌یف تا چه حد باید اجازه حمله با استفاده از سلاح‌های دوربرد غربی را داشته باشد، مطرح می‌شود. چندین دولت عضو ناتو گفته‌اند که طرفدار حملات به خاک روسیه هستند، در حالی که «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو از کشورهای عضو خواسته است تا برخی از محدودیت‌های خود را در استفاده از تسلیحات غربی لغو کنند.

ماکرون روز سه‌شنبه دوباره این بحث را پیش کشیده و اظهار داشت که ناتو باید به اوکراین اجازه دهد تا «سایت‌های نظامی» در داخل روسیه را «که اوکراین از آن نقاط مورد حمله قرار می‌گیرد» خنثی کند، حتی اگر آنها خیلی عقب‌تر از خط مقدم درگیری باشند. لوپن این ایده را به شدت محکوم و استدلال کرد که این امر «خطر یک درگیری جهانی را ایجاد می‌کند.»

خبر مرتبط
مربیان نظامی فرانسوی در راه کی یف/ درگیری جهانی نزدیکتر شد؟

اقتصادنیوز: یکی از سیاستمداران ارشد اوکراین گفت نخستین گروه از مربیان نظامی فرانسوی در حال اعزام به اوکراین هستند.

لوپن گفت دیدگاه‌های رهبر فرانسه او را به این نتیجه رساند که امانوئل ماکرون می‌خواهد فرانسه وارد جنگ با روسیه شود. این سیاستمدار جناح راست گفت او «به شدت مخالف» مواضع اوست چون ممکن است «خطری کاملا خیره‌کننده» برای فرانسه ایجاد کند.

خبر مرتبط
فرانسه مشارکت «اسرائیل» در یک نمایشگاه مهم را لغو کرد

اقتصادنیوز: شرکت برگزارکننده نمایشگاه بین المللی دفاع زمینی و امنیت «یوروساتوری» Eurosatory روز جمعه از لغو مشارکت اسرائیل در نمایشگاهی که قرار بود 17 ژوئن در نزدیکی پاریس برگزار شود، خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، مارین لوپن پیشتر ماکرون را به «بازی با جنگ» و «گروگان‌گیری» درگیری اوکراین برای دستور کار انتخاباتی خود متهم کرده بود. این سیاستمدار سرشناس فرانسوی همواره با طرح‌های پذیرش اوکراین در ناتو و اتحادیه اروپا، اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه و تحویل سلاح‌های سنگین به کی‌یف مخالفت کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی