کدخبر: ۱۱۱۲۵۵ لینک کوتاه

گشت‌وگذار خارج از شهر با امکانات بی‌نظیر

کمپینگ‌های باورنکردنی+ تصاویر

ممکن است به این کمپینگ‌ها با تعجب نگاه کنید، اما هنگامی که داخل آنها را مشاهده کنید، آرزوی داشتن یکی‌ از آنها را خواهید کرد.

مجتبی پورحبیبی: بر اساس گزارش wimp.com این روزها، کمپینگ به‌طرزی باورنکردنی محبوب شده است. از اتومبیل‌های تفریحی بزرگ تا چادرهای یک‌نفره فوق‌سبک، برای همگان چیزی در بیرون از خانه وجود دارد.

تعداد کمی از مردم می‌دانند که کمپینگ تفریحی، محبوبیت‌اش را مدیون هنری فورد و گشت و گذارهایش در فضای باز است که با دوستانی مانند توماس ادیسون و یک نماینده املاک به نام ادوارد کینگسفورد انجام می‌شد. این سفرها به محبوبیت کمپینگ در میان ثروتمندان کمک کرد و فورد با فروش آنها به‌واسطه‌ی نمایندگی‌های خود، تصور منظمی از مفهوم کمپینگ ارائه کرد و آن را برای همیشه با آزادی‌ای که با اتومبیل‌هایش ارائه داده است، پیوند داد.

از سال 1950 آمریکایی‌ها نمی‌توانستند به اندازه کافی فضای بیرون از خانه را بخرند، حتی اگر بخش کوچکی از خانه را با آن می‌خواستند. اتومبیل‌های یدک‌کش «مارکیز» قطعاً ادامه‌دهنده این سنت هستند، حتی اگر در نیمه دیگرِ جهان طراحی شده بودند. در ادامه نمونه‌هایی از برترین امکانات کمپینگ را مرور خواهیم کرد.