کدخبر: ۱۳۳۸۵۶ لینک کوتاه

افت بیکاری در آمریکا به پایین‌ترین سطح ۴۲ سال گذشته

وزارت کار ایالات متحده اعلام کرد: هفته گذشته، تعداد کارگرانی که تقاضای دریافت مزایای بیکاری کرده‌اند، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

به‌گزارش اقتصادنیوز، کاهش شمار کارگران آمریکایی که جهت دریافت مزایای بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند، حاکی از آن است که بازار کار آمریکا دوباره به پایین‌ترین نرخ بیکاری خود طی 42 سال گذشته نزدیک شده است.

به‌گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت کار ایالات متحده، پنجشنبه اعلام کرد: بیکاری فصلی در کشور، در هفته منتهی به 19 دسامبر، با 5000 نفر کاهش، به 267 هزار نفر رسید که این رقم فاصله چندانی با نرخ بیکاری که در اواخر سال 1973 میلادی شاهد آن بودیم، ندارد.

آمارهای هفته گذشته بیکاری آمریکا مجددا اصلاح شد و بدین ترتیب مشخص شد که در مقایسه با گزارش قبلی، 1000 نفر بیشتر برای دریافت مزایای بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند. اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی‌های رویترز، پیش‌بینی کرده بودند که نرخ بیکاری فصلی آمریکا به 270 هزار نفر کاهش می‌یابد.

این پیش‌بینی‌ها، پایین‌تر از نرخ بیکاری 300 هزارنفری و حاکی از رونق بازار کار در 42 هفته مستمر است که این طولانی‌ترین روند از اوایل دهه 1970 میلادی محسوب می‌شود. بااین‌حال، بنظر می‌رسد بخشی از کاهش این روند به دلیل دشواری تنظیم آمارها در طول تعطیلات پایان سال باشد.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد، تعداد افرادی که همچنان مزایای بیکاری دریافت می‌کنند، در هفته منتهی به 12 دسامبر، با 47 هزار نفر کاهش، به دو میلیون و 20 هزار نفر رسیده است.

نرخ بیکاری آمریکا هم‌اکنون در منطقه‌ای قرار دارد که بنا به اذعان بسیاری از مقامات فدرال‌رزرو، از آن با عنوان «اشتغال کامل» یاد می‌شود. نرخ بیکاری در آمریکا در سال جاری، 0.7 درصد کاهش یافته است.