کدخبر: ۱۴۵۹۷۴ لینک کوتاه

ثبت رکورد ۱۰ ماهه فروش مسکن در سنگاپور

مسکن‌سازان سنگاپور در ماه می ۲۰۱۶ بیشترین فروش خانه را در ۱۰ ماه اخیر به ثبت رساندند، بازاریابی پروژه‌های جدید و کاهش قیمت از سپتامبر ۲۰۱۳ عوامل اصلی این رشد فروش بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، بر اساس گزارش مقامات توسعه شهری در روز چهارشنبه، انبوه‌سازان در ماه گذشته 1056 واحد مسکن به فروش رساندند که در مقایسه با 748 واحد فروخته شده در ماه آوریل رشد فراوانی را نشان می‌دهد. این رقم بیشترین مقدار فروش مسکن از جولای سال گذشته بوده است.

با آغاز به کار پروژه ستاره‌های کوان، پروژه‌ای که توسط یک شرکت‌ هنگ‌کنگی به انجام می‌رسد، میزان فروش تقویت شده است. کوان منطقه‌ای است که در شمال شرق سنگاپور قرار دارد.

قیمت مسکن سنگاپور در سه‌ماهه منتهی به 31 مارس برای دهمین فصل متوالی کاهش یافته است که طولانی‌ترین روند افت قیمت در دو دهه اخیر بوده است. شاخص دنبال‌کننده قیمت املاک خصوصی در سه‌ماهه منتهی به 31 مارس افتی 0.7 درصدی را نسبت به فصل قبل تجربه کرده است.

دولت سنگاپور نشان داده است که برای برداشتن محدودیت‌هایی که از سال 2009 وضع کرده همچنان بی‌میل است. این در حالی است که نرخ بهره پایین و تقاضا از سوی خریداران خارجی، نگرانی‌ها را در مورد داغ شدن بیش از حد بازار افزایش داده است. محدودیت موجود شامل سقف هزینه‌های بازپرداخت بدهی در 60 درصد از درآمد ماهانه وام گیرنده و اعمال عوارض بیشتر بر خرید مسکن بوده است.