کدخبر: ۱۴۷۳۱۴ لینک کوتاه

گوگل به مناسبت ورود موفقیت آمیز Juno به مدار مشتری، لوگوی خود را تغییر داد

با ورود موفقیت آمیز Juno به مدار مشتری، گوگل لوگوی خود را تغییر داد.

چندی پیش در خبر‌ها خواندید که فضاپیمای Juno ناسا شب گذشته در مدار پیرامونی مشتری قرار گرفت و حالا گوگل برای بزرگداشت این دستاورد وارد عمل شده و با تغییر لوگوی خود، خوشحالی‌اش را از این موفقیت به جهانیان اعلام نموده است.

تصاویر کارتولی اضافه شده به لوگوی این شرکت در واقع عکسی پیکسلی از کارکنان مستقر روی زمینِ ناسا را نشان می‌دهد که به خاطر خوشحالی از این دستاورد به بالا و پایین می‌پرند و تصویر Juno نیز به جای O دوم در این لوگو مورد استفاده قرار گرفته که اموجی‌های کوچک و شادش را بر فراز بزرگ‌ترین سیاره منظومه خورشیدی می‌ریزد.

اگر روی این تصویر گیف کلیک نمایید می‌توانید پیشرفت ماموریت Juno را می‌بینید که در سال ۲۰۱۱ آغاز شد و تا روز گذشته که این فضاپیما خود را به مشتری رساند ادامه یافت.

در طول این سال‌ها دانشمندان ناسا باید Juno را در مسیرش حفظ می‌کردند و آن را از توده‌های خطرناک ریزگرد و تشعشع با سلامت به سرمنزل مقصود که همانا مدار سیاره گازی مشتری است می‌رساندند.

در مورد این ماموریت هم باید بگوییم که هدفش کشف اطلاعات بیشتر در خصوص مشتری است اما این مهم مستلزم آن خواهد بود که فضاپیما سفر ۵۳ روزه‌اش در مدار را به اتمام برساند تا در انتهای مسیر به سطح سیاره نزدیک شده و دریابد که آیا از صخره تشکیل شده یا خیر؟

منبع: دیجیاتو