کدخبر: ۱۴۹۹۲۱ لینک کوتاه

دولت بریتانیا تامین مالی دانشگاه‌ها و کشاورزان پس از برگزیت را تضمین کرد

دولت بریتانیا متعهد شد تا پس از خروج از اتحادیه اروپا، همچنان به کسب‌وکارها و دانشگاه‌های بریتانیایی کمک مالی کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، بر اساس اعلام خزانه‌داری بریتانیا، پروژه‌هایی که قبل از اعلام بودجه دولت به تصویب رسیده‌اند به صورت کامل تامین‌مالی خواهند شد، در حالی که خزانه‌داری اعلام کرد که پروژه‌هایی که بعد از آن به امضا رسیده نیز شامل کمک دولت خواهند بود. فیلیپ هاموند، وزیر خزانه‌داری اعلام کرد: بریتانیا همچنین تا سال 2020 منابع مالی بخش کشاورزی را در سطوح گذشته تامین خواهد کرد.

هاموند اعلام کرد: «ما می‌دانیم بسیاری از سازمان‌ها در بریتانیا که از منابع مالی اتحادیه اروپا بهره‌مند می‌شدند،  در صورت برگزیت نیز به دنبال اطمینان مجدد از جریان مالی دریافتی هستند. ما باید ثبات و اطمینان را در طول فرایند جدایی از اتحادیه اروپا برای مردم فراهم کنیم.» 

تحقیقات، کشاورزی
بر اساس اعلام تحلیلگران گروه سرمایه‌گذاری شور، بعد از برگزیت، در حدود 1 میلیارد پوند (1.3 میلیارد دلار) از منابع مالی تحقیقاتی در راستای برنامه‌هایی به منظور توسعه داروهای جدید کاهش خواهد یافت و کشاورزان بریتانیایی نیز نزدیک 3 میلیارد دلار از یارانه‌های اتحادیه اروپا را از دست خواهند داد.

گزارش سال 2015 رویال سوسایتی نشان می‌دهد، از سال 2007 تا 2013، بریتانیا 8.8 میلیارد یورو (9.8 میلیارد دلار) بودجه  تحقیقاتی، توسعه و فعالیت‌های نوآورانه از اتحادیه اروپا دریافت کرده است.

دیوید گائوک، دبیرکل خزانه‌داری بریتانیا اعلام کرد: «خروج از اتحادیه اروپا بدان معناست که ما می‌خواهیم تصمیمات خود را در مورد چگونگی رسیدن به اهداف سیاست‌گذاری خود داشته باشیم. اهدافی که قبلا توسط منابع مالی اتحادیه اروپا مشخص می‌شد.»