کدخبر: ۱۴۹۹۹۷ لینک کوتاه

کاهش انتظارات افزایش نرخ بهره،‌ طلا را صعودی کرد/ هر اونس ۱۳۴۵ دلار

در معاملات روز سه‌شنبه، طلا دومین روز رشد خود را به ثبت رساند این در حالی است که انتظارات برای افزایش نرخ بهره توسط فدرال‌رزرو در سال جاری به دلیل آمار اقتصادی پیچیده در بزرگترین اقتصاد دنیا کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا در معاملات امروز با رشدی 0.5 درصدی یکهزار 345 دلار و 30 سنت معامله شد. این فلز روز گذشته نیز رشد 0.2 درصدی را به ثبت رسانده بود.

پس از آمار اقتصادی ضعیف‌تر از انتظار آمریکا که چشم‌انداز افزایش نرخ بهره در کوتاه مدت را کاهش داد، دلار نیز حالت تدافعی به خود گرفت.

جان ویلیامز، رئیس فدرال‌رزرو سان‌فرانسیسکو اعلام کرد: روسای بانک‌های مرکزی و دولتمردان باید سیاست‌های جدیدی را برای حفاظت از اقتصادهای خود در برابر نرخ بهره پایین اتخاذ کرده و از عمیق‌تر شدن رکود جلوگیری کنند.
 
در همین حال، بازبینی سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن ممکن است بحث و جدل در خصوص گسترش پول پایه از طریق خرید دارایی را افزایش دهد. کارفرمایان بریتانیایی نیز احتیاط بیشتری را در خصوص استخدام انجام داده و قیمت مسکن برای فروش بیشترین سقوط خود را از اواخر سال 2015 تجربه کرد.
صندوق مدیریت سرمایه سوروس سهام خود را در بازار طلا در سه‌ماهه دوم به شدت کاهش داده، آن هم در زمانی که قیمت‌ها به بالاترین سطح دو سال اخیر رسیده بود.
 
بازارهای سهام آسیا نیز به بالاترین سطح یک سال اخیر خود رسیدند تا صعود سال جاری خود را به 10 درصد برسانند. رشد قیمت نفت و  افزایش انتظارات سرمایه‌گذاران برای سیاست‌های پولی انبساطی بیشتر در سراسر جهان از عوامل رشد بازار سهام بوده است.