کدخبر: ۱۵۲۱۹۱ لینک کوتاه

استرالیا رسما از سوریه عذرخواهی کرد

وزارت دفاع استرالیا در بیانیه‌ای از دولت و ملت سوریه به خاطر مشارکت جنگنده‌های این کشور در عملیات شامگاه شنبه ائتلاف آمریکایی در «دیرالزور» که به شهادت ۹۰ سرباز سوری منجر شد، عذرخواهی کرد.

به گزارش «رای‌الیوم»، وزارت دفاع استرالیا، روز یکشنبه در بیانیه‌ای از سوریه بابت کشتار سربازان ارتش این کشور در جریان حمله جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری آمریکا به شهر دیرالزور، عذرخواهی کرد.

وزارت دفاع استرالیا اعلام کرد، جنگنده‌های این کشور نیز در بمباران شنبه شب یک پایگاه ارتش سوریه در شهر دیرالزور (شرق) مشارکت داشتند.

در بیانیه وزارت دفاع استرالیا آمده است «در روند بررسی این حادثه، که ائتلاف در حال انجام آن است، کاملا مشارکت خواهد کرد.»

وزارت دفاع استرالیا در بیانیه خود با اعلام اینکه سوریه با حملاتی از هر طرف مواجه است و بحران در آن پیچیده شده است، تأکید کرد: استرالیا هرگز یگان نظامی ارتش سوریه را «تعمدانه» هدف قرار نمی‌دهد و یا از داعش حمایت نمی‌کند. همزمان استرالیا به خانواده‌های قربانیان ارتش سوریه تسلیت می‌گوید.

شامگاه شنبه دست‌کم 6 هواپیمای «اف 16» و «ای 10» آمریکایی و استرالیایی به مدت یک ساعت مواضع نیروهای ارتش سوریه را در دو نوبت جداگانه بشدت بمباران کرده‌اند که به شهادت دست‌کم 90 سرباز و زخمی شدن بیش از یک‌‌صد تن منجر شد.

منبع:تسنیم