کدخبر: ۱۵۳۵۹۰ لینک کوتاه

رشد طلا در پی آغاز جشن‌های محلی در هند/ هر اونس ۱۲۶۹ دلار

رشد تقاضای فیزیکی طلا در آستانه فصل جشن‌های محلی در هند باعث شد تا قیمت طلا در روز پنجشنبه در میان تقویت دلار ثابت باقی بماند؛ این در حالی است که بازارها در انتظار جهت‌گیری بیشتری از سوی فدرال‌رزرو برای افزایش نرخ بهره هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، انتظار می‌رود در چند روز آینده و با توجه به خرید طلا در آستانه جشن‌های محلی در هند، دومین مصرف‌کننده بزرگ شمش دنیا، قیمت این فلز گرانبها با رشد مواجه شود. 

سام لافلین، معامله‌گر گروه  MKS اعلام کرد: «هم‌اکنون، تقاضای فیزیکی از سوی کشورهای آسیایی در حال کف‌سازی است و طلا برای مدتی در همین سطح کنونی 1250 تا 1275 دلاری باقی خواهد ماند.» 

در معاملات امروز هر اونس طلا با رشدی 0.2 درصدی یکهزار و 269 دلار و 10 سنت معامله شد.
 
رونالد لونگ، معامله‌گر ارشد گروه معاملات طلای لی‌چانگ در هنگ‌کنگ اعلام کرد: «در حالی که تقاضای فیزیکی در هند موجب حمایت از قیمت شده است، نقدینگی هفته گذشته موجب تاخیر در حرکت رو به بالای شمش شده و طلا در آینده نزدیک در محدوده 1260 تا 1280 دلاری باقی خواهد ماند.»

لونگ اضافه کرد: «دلار اندکی تقویت شده و هیچ نشانه‌ای از صعود قیمت طلا به بالای 1300 دلار وجود ندارد.  بازارها در انتظار نشست FOMC هفته‌آینده و همچنین انتخابات ریاست‌جمهوری هستند.»

دارایی‌ها در SPDR، بزرگترین صندوق معاملاتی طلا در روز چهارشنبه با افتی 1.49 درصدی به 942.59 تن رسید.

چارلز اونس، رئیس فدرال‌رزرو شیکاگو اعلام کرد، انتظار می‌رود فدرال‌رزرو تا قبل از پایان سال 2017 سه مرتبه نرخ بهره را افزایش دهد، موضوعی که باعث شد دلار در روز دوشنبه به بالاترین سطح خود در 9 ماه اخیر برسد. بازارها همچنین در انتظار آمار GDO سه‌ماهه سوم بریتانیا و آخرین آمارهای اقتصادی آمریکا هستند.
 
بر اساس اعلام وانگ تائو، تحلیلگر تکنیکال رویترز، انتظار می‌رود اونس سطح حمایتی 1261 دلاری را تست کرده و در صورت شکستن این سطح، سطح حمایتی بعدی 1251 دلار برای هر اونس خواهد بود.

در میان فلزات گرانبهای دیگر، هر اونس نقره بار رشدی 0.3 درصدی 17 دلار و 60 سنت معامله شد، قیمت هر اونس پلاتین با 0.3 درصد کاهش به 959 دلار رسید و هر اونس پالادیوم با 0.5 درصد کاهش 618 دلار و 25 سنت دادوستد شد.