کدخبر: ۱۰۱۶۲۵ لینک کوتاه

پرونده زمین خواران پیگیری می شود

دولت در پی زمین خواران

معاون اول رئیس جمهور دستور داد که پیگیری پرونده زمین خواری در دستور کار ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی قرار گیرد.

به گزارش «اقتصادنیوز» پیش از این نیز اسحاق جهانگیری به سه وزیر جهاد کشاورزی، راه‌وشهرسازی و صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرده بود که به‌طور جدی با پدیده زمین‌خواری مبارزه شود.

در همین حال روز گذشته معاون اول رئیس جمهور با درخواست از ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به منظور پیگیری پرونده زمین‌خواری و تخلفات صورت‌گرفته پیرامون آن، گفت: این موضوع پُراهمیت باید در دستور کار ستاد قرار گیرد.

آن طور که مهر گزارش داده، جهانگیری در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به اهمیت موضوع زمین‌خواری و تخلفات صورت گرفته در تخصیص ارز مرجع و مبادلاتی در سال‌های گذشته، خواستار تمرکز هرچه بیشتر این ستاد بر این موضوعات شد و افزود: ضروری است این موضوعات پُراهمیت در دستور کار جلسات آتی قرار گیرد تا نسبت به جلوگیری از بروز تخلفات در این زمینه اقدام شود.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین در این جلسه با اشاره به وضعیت مطالبات غیرجاری شبکه بانکی کشور، بر لزوم شناسایی عوامل ایجادکننده تسهیلات غیرجاری در نظام بانکی تاکید کرد و گفت: باید عوامل داخل و خارج از نظام بانکی که منجر به ایجاد تسهیلات غیرجاری شده شناسایی و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن مشخص شود.
این در حالی است که چند روز پیش نیز اخباری در مورد مبارزه با زمین‌خواری در دو استان کرمان و اصفهان منتشر شده بود.

طبق گزارشی از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمدمهدی بلوردی، مدیر کل راه و شهرسازی جنوب کرمان با اشاره به دستگیری فروشندگان اراضی دولتی در جیرفت گفته بود: بیش از هزار پرونده حقوقی و کیفری برای رفع تصرف اراضی دولتی در جنوب کرمان در محاکم قضایی این منطقه در دست بررسی است.

جام‌جم‌آنلاین نیز گزارش داده بود که احمد خسروی، مدیر کل دادگستری استان اصفهان از کشف 50 هزار میلیارد ریال زمین‌خواری در اصفهان خبر داده و گفته است: این مبلغ مربوط به یک مورد زمین‌خواری است که در یکی از نقاط مرغوب اصفهان به مساحت 110 هکتار کشف شد.