کدخبر: ۱۰۱۷۲۰ لینک کوتاه

برنامه ویژه خروج از رکود تدوین شد

اشتغالزایی دولتی در ۲ سال

به گفته سخنگوی دولت یازدهم، در این دولت برنامه ویژه ای برای اشتغال در سال های ۹۳ و ۹۴ تعریف شده است.

به گزارش «اقتصادنیوز» پیش از این معاون اول رئیس‌جمهور از تغییر اولویت دولت از کاهش تورم به خروج از رکود خبر داده و رئیس‌جمهور نیز گفته بود که بسته خروج از رکود تا پایان تیر ماه امسال تدوین می‌شود.

در همین حال امروز نیز سخنگوی دولت با اشاره به برنامه‌های این دولت برای اشتغال گفت: در دولت برنامه‌ ویژه‌ای برای اشتغال در سال 93 و 94 تعریف شده است.

هرچند نوبخت جزییات بیشتری از این برنامه دولت عنوان نکرده اما رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در این مورد گفته است: به دستور رئیس جمهور، مجموعه سیاست‌های خروج از رکود و آغاز رونق اقتصادی هم در حوزه سیاست‌های پولی و اعتباری و هم در سایر حوزه‌ها در دولت به جمع‌بندی رسیده و تا پایان تیر ماه ابلاغ می‌شود.

محمد نهاوندیان در گفت‌وگو با مهرعنوان کرد: کارگروه‌های متعددی در این زمینه فعالیت کرده‌اند و خوشبختانه با تمهیداتی که به صورت خاص در سیاست‌های پولی و اعتباری از سوی دولت پیش‌بینی شده است، بعد از گام نخست موفقیت‌آمیز در مهار تورم، با حمایت و اولویت دادن به واحدهای تولیدی شاغل و آنهایی که توان استقامت خود را در این شرایط نشان داده‌اند، موانع از سر راه آنها برداشته می‌شود و اشتغالزایی رونق می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در رابطه با سیاست‌های مالیاتی و اعتبارات عمرانی نیز دولت شرایط متفاوتی را با سال گذشته خواهد داشت، ضمن اینکه خوشبختانه در دو ماه ابتدایی سال جاری در برخی از حوزه‌های اقتصادی، آن دسته از پروژه‌هایی که بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند، میزان تخصیص بودجه آنها به بیش از سه دوازدهم رسیده که این موضوعی بی‌سابقه بوده است.