کدخبر: ۱۰۳۹۷۱ لینک کوتاه

محمد نهاوندیان مطرح کرد:

تورم تک رقمی تا ۲ سال دیگر

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد تا دو سال آینده نرخ تورم تک رقمی شده و ثبات در اقتصاد ایجاد شود.

به گزارش «اقتصادنیوز» محمد نهاوندیان دومین مسئول دولتی است که از تورم تک رقمی تا دو سال آینده سخن می‌گوید.

پیش از او، مسعود نیلی در قامت مشاور رئیس جمهور از تورم تک رقمی سخن گفته و پیش‌بینی کرده بود که تورم تا پایان سال 95 تک رقمی شود.

مسعود نیلی اردیبهشت ماه امسال عنوان کرده بود: دو عاملی که باعث کاهش تورم در سال 92 شد اگر ادامه پیدا کند، می‌توانیم امیدوار باشیم در سال 95 به تورم یک رقمی در کشور برسیم.

 او این دو عامل‌ کاهنده نرخ تورم در سال گذشته را ثبات نرخ ارز و کاهش فشار بر پایه پولی ذکر کرده و گفته بود: اگر عواملی که موجب کاهش تورم در سال 92 شد ادامه پیدا کند، می‌توانیم امیدوار باشیم در سال 95 به تورم یک رقمی در کشور برسیم.

این بار رئیس دفتر رئیس‌جمهوری عنوان کرده است: امیدواریم تا دو سال آینده نرخ تورم یک رقمی شده و ثبات در اقتصاد ایجاد شود.
 
محمد نهاوندیان که در جشنواره تعاونی‌های برتر سخن می‌گفت، در این مورد توضیح داد: دولت با یک حرکت یک ساله و تصمیم درست اقتصادی تورم را مهار کرد و این روند نزولی مرتبا ادامه دارد و امیدواریم ظرف دو سال آینده به تورم یک رقمی برسیم، تا ثبات لازم در اقتصاد کلان ایجاد شود.

وی اضافه کرد: پس از یک سال توفیق در مهار تورم، خروج غیرتورمی در دستور کار قرار گرفت و برآورد چهار ماهه نخست امسال هم نشان می‌دهد که نرخ رشد بالای دو درصد در اقتصاد ایران درحال تحقق است و تا پایان سال هم بهتر می‌شود.