کدخبر: ۱۲۸۹۸۳ لینک کوتاه

پایان حج تمتع ۹۴/آخرین گروه زائران ایرانی دوشنبه در ایران

مدینه غروب شنبه از حضور زائران ایرانی خالی می‌شود.

 آخرین گروه از زائران ایرانی که برای شرکت در مناسک حج تمتع به عربستان سفر کرده بودند، غروب روز شنبه - 25 مهرماه - مدینه را ترک می‌کنند و به این ترتیب حج 94 پایان می‌یابد، در حالی که پرونده آن به خاطر فاجعه منا همچنان باز خواهد ماند.

طبق گفته سعید اوحدی، رییس سازمان حج و زیارت، بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، آخرین گروه از زائران ایرانی حج امسال، ساعت 17 و 30 دقیقه روز شنبه 25 مهرماه فرودگاه مدینه را به مقصد اصفهان ترک خواهند کرد و بعد از آن هیچ پروازی برای انتقال زائر ایرانی برقرار نمی‌شود.

عملیات حج 94 درحالی روز شنبه پایان می‌یابد که 36 زائر ایرانی پس از فاجعه منا مفقود شده‌اند و دولت ایران تا این لحظه هیچ اطلاعی از آنها ندارد.

براساس آخرین رایزنی‌های ایران و عربستان، قرار شده روز دوشنبه کمیته مشترکی در عربستان با حضور نمایندگان وزارت بهداشت و حج این کشور و همچنین سرکنسول ایران در جده برگزار شود تا وضعیت زائران مفقود شده ایرانی روشن شود.

امسال حدود 64 هزار زائر از ایران برای شرکت در مناسک حج به عربستان اعزام شده بود که در حادثه سقوط جرثقیل 11 تن آنها و در فاجعه منا 426 تن دیگر جان باختند و 36 زائر دیگر مفقود شدند.

منبع:ایسنا