کدخبر: ۱۰۰۱۲۷ لینک کوتاه

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس:

مشکلات اقتصادی با نگاه و اعتبارات دولتی حل نمی شود

قادری با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی و اشتغال صرفاً با نگاه و اعتبارت دولتی حل نمی شود، افزود: دولت با حمایت های خود باید از توان بخش غیر دولتی و خصوصی استفاده کند

به گزارش خبرگزاری اقتصاد روز  به نقل از فارس، جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس روز گذشته، 19 اردیبهشت در جمع مردم منطقه داریون گفت مشکلات اقتصادی و اشتغال صرفاً با نگاه و اعتبارت دولتی حل نمی‌شود.

وی افزود: دولت با حمایت‌های خود و تسهیل کردن شرایط باید از توان و ظرفیت بخش غیر دولتی و خصوصی استفاده کند.

قادری تأکید کرد: در این موارد باید اصالت را به بخش غیردولتی دهیم و اگر بخش خصوصی نتوانست یا به صلاح نبود دولت ورود پیدا کند.

منتخب مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد بانک‌های استان فارس در ارائه تسهیلات به کارآفرینان، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی گفت: سرمایه سپرده‌گذاران و اندوخته مردم فارس در سایر استان‌ها هزینه می‌شود و واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی فارس با مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش روبه‌رو هستند که در این زمینه اعتراضات کتبی را به وزارتخانه و مسئولان بانکی اعلام کرده‌ایم و مدیران دولتی در استان فارس نیز باید با جدیت به این موضوع ورود پیدا کنند.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مجلس گفت: موضوع ارتقا تقسیماتی داریون به بخش به وزارت کشور ارسال شده و در این وزارتخانه در حال پیگیری و آماده ارسال به کمیسیون دفاعی و امنیتی هیئت دولت است .