کدخبر: ۱۰۰۱۲۹ لینک کوتاه

عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

ردپای مافیای قیر در صنعت سیمان

عضو کمیسیون عمران مجلس، تاکیدکرد:به علت نبود نظارت های لازم و تصمیم گیری با خط و خطوط سیاسی، مافیا در همه حوزه های اقتصادی دست اندازی کرده ومنافع خود را دنبال می کنند.

به گزارش اقتصاد روز و به نقل از خانه ملت، علی نعمت چهاردولی درباره تصمیم وزارت راه و شهر مبنی بر استفاده از روکشهای بتنی در صنعت راهسازی به جای قیر به علت گران شدن این ماده نفتی ، گفت: برنامه ریزی ها گاها خط وخطوط سیاسی به خود می گیرند و این حالت صحیح نیست.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: به علت نبود نظارت سیاست استفاده از روکش های آسفالتی و محوری شدن سیمان به جای آسفالت قیری به بهانه گران شدن قیر، به سرنوشت قیر کیلویی 1700 تومان می شود و پای مافیا به این صنعت باز خواهد شد در حالی که اگر مدیریت و نظارت لازم صورت گیرد آسفالت قیری بسیار ارزانتر از آسفالت بتنی است و هزینه های کمتری را بر دوش دولت خواهد گذاشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه باید مشکل را از اساس و به صورت ریشه ای حل کرد، گفت: زمانی قیر با قیمت واقعی و معمولی در بازار عرضه می شد اما با ورود مافیا به این صنعت به جایی رسیده ایم  که قیر به کیلویی 1700 رسید و حالا برای راهسازی به آسفالت بتنی روی می آوریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه باید راهکارهای نظارتی تقویت و دست مافیا از صنایعی مانند قیر کوتاه شود، تصریح کرد: مشکل اصلی نظارت است نه گرانی قیر چرا که اگر ابزارهای نظارتی قوی نداشته باشیم سیمان و آسفالت های بتنی هم به سرنوشت قیر دچار خواهد شد.