کدخبر: ۱۰۰۵۶۴ لینک کوتاه

دوستان مدح و تمجید می کنند، نه مصاحبه

انتقاد مرتضی حیدری از مجریان مصاحبه های روحانی

مرتضی حیدری از نحوه مصاحبه و سوالات مجریان گفتگوهای تلویزیونی حسن روحانی انتقاد کرد و گفت: در چهار مصاحبه ای که همکاران من با آقای روحانی انجام داده اند، نه تنها هیچ گونه چالش و نقدی وجود نداشته بلکه سوالاتشان شکل مدح و تمجید هم گرفته است.

به گزارش «اقتصاد روز»، مجری برنامه های «پایش» و «مناظره» که با هفته نامه «تجارت فردا» مصاحبه می کرد، ادامه داد: این اصلا مطلوب و حرفه ای نیست. من هرگز در طول دوران کارم چنین کاری نکرده ام. سوالاتی که من در دوران دولت نهم و دهم از رییس جمهور وقت پرسیدم، خیلی تیزتر و خبرسازتر از سوالاتی بود که در هشت نه ماه اخیر همکاران ما مطرح کرده اند؛ البته به جز دو سال آخر دولت آقای احمدی نژاد، آن هم به خاطر شرایط خاص فضای کشور.

حیدری که به دلیل چالشی نبودن مصاحبه هایش با احمدی نژاد همواره مورد انتقاد قرار می گرفت، همچنین گفت: البته رییس جمهور به لحاظ حقوقی جایگاهی دارد که سوال چالشی مطرح کردن در برابر او در شرایط کشور ما مناسب نیست. مهم این است که شما سوالتان را کارشناسانه و عالمانه و در عین حال محترمانه و صریح مطرح کنید و آن شخصیت سوالات شما را پاسخ بدهد؛ قضاوت را باید به جامعه مخاطبان بسپارید.

مجری برنامه تلویزیونی «پایش» درباره انتقاداتی که از مصاحبه های او با محمود احمدی نژاد مطرح می شد، تصریح کرد: اینکه در شرایطی، جامعه از شخصتینی دلخور باشد، دلیل بر این نیست که مجری یک سری اصول و شرایط اخلاقی و حرفه ای را رعایت نکند. کما اینکه در چهار گفتگوی تلویزیونی آقای روحانی هم حتی یک مورد سوال انتقادی یا چالشی مطرح نشده است. تنها تفاوت این است که فضای کشور به گونه ای بوده است که جامعه هم خیلی انتظار سوال چالشی یا انتقادی نداشته است.

حیدری در عین حال ابراز اطمینان کرد که «در آینده نزدیک» بار دیگر امکان مصاحبه با رییس جمهور را خواهد داشت.