کدخبر: ۱۰۰۸۲۰ لینک کوتاه

ایران برای دومین بار عضو اصلی هیات مدیره سازمان بین المللی کار شد

قائم مقام وزیر تعاون و کار با اشاره به اینکه ایران برای دومین بار به عنوان عضو اصلی هیات مدیره سازمان بین المللی کار انتخاب شده است گفت: بر اساس قرارداد همکاری از این پس ایران از آموزش نیروهای تخصصی و کارشناسی ilo استفاده می کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، محمدتقی حسینی با بیان اینکه ایران برای دومین بار به عنوان عضو اصلی هیات‌مدیره سازمان بین‌المللی کار انتخاب شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران با رأی قاطع اعضای سازمان بین‌المللی کار برای دومین بار به عنوان عضو اصلی هیات‌مدیره این سازمان پذیرفته شد.

او ادامه داد: این انتخابات از جانب گروه آسیا و اقیانوسیه مورد حمایت قرار گرفت و در رأی‌گیری کنفرانس که روز 12 خرداد 1393 در مقر سازمان بین‌المللی کار در ژنو صورت گرفت با رأی قاطع اعضا به عنوان عضو اصلی هیات‌مدیره انتخاب شد.

حسینی بیان کرد: این موضوع از این جهت اهمیت دارد که جمهوری اسلامی ایران در سه سال گذشته نیز عضو هیات‌مدیره بوده است و می‌بایست کرسی خود را ترک می‌کرد. اما با پیگیری‌ها و رایزنی‌هایی که در چند ماه گذشته صورت گرفت زمینه انتخاب مجدد کشورمان به عنوان عضو اصلی هیات‌مدیره برای سه سال دیگر فراهم شد.

نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران در هیات‌مدیره سازمان بین‌المللی گفت: با توجه به اختیار هیات‌مدیره به عنوان نهاد اصلی تصمیم‌گیری در سازمان بین‌المللی کار و از جمله نقش نظارتی این سازمان در رابطه با اجرای مقاوله نامه‌های بنیادین حضور کشورمان در جمع هیات‌مدیره از اهمیت زیادی برخوردار است و در جهت‌دهی‌ها و تصمیمات سازمان بین‌المللی کار تأثیرگذار است.

حسینی همچنین با اشاره به دیدار اخیر هیات عالی‌رتبه سازمان بین‌المللی کار از جمهوری اسلامی ایران و نیز تشکیل نشست مشترک سلامت و بهداشت کار در تهران که سازمان بین‌المللی کار حضور موثری در آن داشت، افزود: جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین‌المللی کار نقش مهمی دارد و همکاری‌های گسترده‌ای را با این سازمان دارد.

او گفت: اجلاس سالانه این سازمان در حال حاضر در جریان است و هیات سه جانبه جمهوری اسلامی ایران متشکل از نمایندگان دولت، کارگران و کارفرمایان در این اجلاس حضور دارند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیز هفته آینده در بخش نشست عالی‌رتبه این سازمان شرکت می‌کند.
او افزود: ربیعی در این سفر علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی کنفرانس با مدیرکل سازمان و تعدادی از وزرای کار کشورهای شرکت‌کننده ملاقات خواهد کرد و قرارداد همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و کشور برزیل در حوزه همکاری‌های اجتماعی و انتقال تجربیات در زمینه کارآفرینی و اشتغال به امضا خواهد رسید.

حسینی از امضای قرارداد همکاری با بخش آموزش سازمان بین‌المللی کار خبر داد و گفت: بر این اساس جمهوری اسلامی ایران از امکانات سازمان در آموزش نیروهای تخصصی و کارشناسی خود در حیطه بازار کار و کارآفرینی و نیز ارتقاء استانداردهای کار استفاده خواهد کرد. در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران ریاست گروه دولت و نیز گروه کشورهای عضو جنبش عدم این سازمان را بر عهده دارد و علاوه بر ریاست جلسات این گروه‌ها مواضع گروه جنبش عدم تعهد را در کنفرانس مطرح خواهد کرد.