کدخبر: ۱۰۰۸۳۱ لینک کوتاه

پایان ۹۳ و سرآغاز برنامه ششم :

ستاد برنامه ششم توسعه آغاز به کار کرد

ستاد برنامه ششم توسعه در معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری آغاز به کار کرد

به گزارش اقتصاد نیوز محمدباقر نوبخت از تدوین برنامه ششم توسعه به عنوان یک رخداد بزرگ اقتصادی در سال جاری یاد کرد و افزود: با پایان یافتن برنامه پنجم توسعه در سال آینده نیمی از مسیر ۲۰‌ساله سند چشم‌انداز را پشت سر گذاشته‌ایم در حالی که نیمی از اهداف را به دست نیاورده‌ایم.

او با اشاره به جایگاه پیمانکاران در تحقق اهداف برنامه ششم توسعه در بخش عمرانی افزود: نهاد تعامل جایی برای تعامل بین دولت با بخش غیردولتی با هدف تبادل‌نظر و شنیدن خواست‌ها و نظرات دو طرف است.

نوبخت گفت: بدون توقف درگذشته باید ببینیم چگونه می‌توان در آینده نیمی از اهداف تحقق‌نیافته را با برنامه ششم توسعه محقق کنیم.

نوبخت با اشاره به انتظارات و توقعات جامعه از برنامه ششم برای جهش و پیشرفت جامعه، گفت: علاوه بر ارزیابی منابع دولت و تناسب اهداف، منابع عمومی و سرمایه‌های غیردولتی موجود برای تحقق برنامه ششم باید مورد بررسی قرار گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با اعلام خبر آغاز به کار ستاد برنامه ششم توسعه افزود: علاوه بر فعالیت‌های ستاد تدوین برنامه ششم آسیب‌شناسی گذشته با رویکرد تحقق برنامه ششم توسعه در حال انجام است.

او تدوین برنامه ششم به عنوان بستر تهیه بودجه ۹۵ و تلاش برای عملی کردن سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری را از مهم‌ترین وظایف معاونت در سال جاری دانست و تصریح کرد: برنامه ششم باید به عنوان بستری برای همه آرمان‌هایی باشد که تاکنون به آنها دست نیافته‌ایم.