کدخبر: ۱۰۱۰۵۲ لینک کوتاه

بررسی استراتژی خروج از تورم رکودی

بیست و چهارمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی با محوریت «چارچوب سیاست پولی و الزامات خروج از رکود تورمی» برگزار می شود.

به گزارش «اقتصاد نیوز» به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ محورهای اصلی این همایش «الگوی مناسب سیاستگذاری پولی»، «اصلاح نظام بانکی»، «استراتژی مناسب خروج از رکود» و «تامین مالی تولید» است و سخنرانان اصلی این همایش ولی‌اله سیف رئیس کل بانک مرکزی، علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی هستند و به ترتیب در زمینه «چارچوب نوین سیاست پولی و اصلاح نظام بانکی»، «راهبرد دولت برای خروج از رکود» و «تحلیلی بر تحولات اقتصاد کلان و سیاست‌های پولی کشور» به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

سخنرانان اصلی روز دوم نیز عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن وتجارت و محمدباقر نوبخت معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور خواهند بود.

همچنین به منظور نقد و بررسی محورهای اصلی همایش، چهار نشست سیاستی برگزار خواهد شد. در پایان هر روز، میزگردی تحت عناوین عملکرد «سیاست پولی در سال 1392 و اصلاحات پیشنهادی» و «بازخوانی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در نظام بانکی کشور» برگزار خواهد شد.

همچنین روز اول هفت کارگاه آموزشی با عناوین «سیاست‌های اعتباری و خروج از رکود تورمی»، «بازسازی بازار بین بانکی ریالی و ارزی»، «تامین مالی بنگاه‌ها و راهکارهای برون رفت از رکود تورمی»، «تامین مالی مسکن؛ چالش‌ها و راهکارها»، «مطالبات معوق و بحران‌های اعتباری»، «قاعده‌مندی سیاست مالی و مدیریت نوسانات ارزی» و «تقویت ابزارهای سیاست پولی و لزوم بازسازی سیاست ارتباطی بانک مرکزی» و روز دوم 10 کارگاه آموزشی تحت عناوین «شناسایی چالش‌های تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی و راهکارهای پیش رو»، «نقش و جایگاه صندوق توسعه ملی در اقتصاد ایران»، «سلامت بانکی»، «بانکداری مرکزی و نظام ارزی کارآمد»، «نوآوری مالی و آزادسازی در نظام بانکی»، «استقلال بانک مرکزی و سیاست پولی بهینه»، «حاکمیت شرکتی»، «تعامل سیاست مالی و پولی»، «نقش بانک‌ها در کارآمدی سیاست پولی» و «تحلیل رکود و راهکارهای تامین مالی سرمایه در گردش بنگاه‌ها» برگزار می‌شود.

بیست و چهارمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی، 25 و 26 خردادماه سال 1393 در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.