کدخبر: ۱۰۱۰۶۰ لینک کوتاه

سخنگوی دولت :

نمی توانیم وردی بخوانیم تا گرانی ها کاهش یابد

سخنگوی دولت با اشاره به کاهش تورم به ۲۶ درصد گفت: کاهش نرخ تورم به کمتر گران شدن اجناس کمک می کند، گرچه نمی توانیم وردی بخوانیم تا گرانی ها کاهش یابد و ما باید گام به گام تلاش کنیم تا مردم طعم ارزانی را بچشند.

به گزارش «اقتصادنیوز» محمدباقرنوبخت که در گیلان سخن می‌گفت،‌ با اشاره به  انضباط مالی دولت یازدهم گفت: در سال گذشته برای نخستین بار به وقت قانونی در 15 آذر ماه لایحه بودجه را تقدیم مجلس کردیم و بودجه به وقت تصویب شد. بیشترین قانون‌مداری در  دولت یازدهم بوده و آمادگی هر نوع سوالی را داریم که با مستندات پاسخ دهیم .

آن طور که ایسنا گزارش داده، نوبخت در خصوص مزایای تحویل به موقع بودجه به مجلس عنوان کرد: تحت تاثیر  این عمل، نرخ تورم از بیش از 40 درصد به 26 درصد تقلیل پیدا کرد و کاهش نرخ تورم به کمتر گران شدن اجناس کمک می‌کند. گرچه نمی‌توانیم وردی بخوانیم تا گرانی‌ها کاهش یابد ما باید گام به گام تلاش کنیم تا مردم طعم ارزانی را بچشند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌ جمهور تصریح کرد: برای اینکه مشکلات کشور حل شود نیاز به یک برنامه داریم و در حال حاضر برنامه پنجم در سال چهارم اجرایی می‌شود و باید از حالا برنامه ششم توسعه کشور را تنظیم کنیم که این برنامه هر پنج سال تنظیم می‌شود. اکنون برای رسیدگی به این برنامه ستاد برنامه ششم هم تشکیل شده است.