کدخبر: ۱۰۱۱۷۹ لینک کوتاه

احیای سازمان مدیریت تا یک ماه آتی

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اعلام کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی تا ماه آینده احیا می شود.

به گزارش «اقتصادنیوز» در حالی محمدباقر نوبخت از احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تا ماه آینده خبر داده که پیش از این هم اعلام شده بود که دولت و مجلس به دنبال انجام این کار هستند.

 

حسن روحانی در همان روزهایی که در تردید آمدن و نیامدن به عرصه رقابت برای ریاست جمهوری بود ، از احیای سازمانی سخن می‌گفت که به زعم برخی در دولت گذشته مزاحم شمرده می‌شد. به ویژه اینکه پس از حضورش در عرصه رقابتهای اتخاباتی و در مصاحبه‌ای با تلویزیون به احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اشاره  و بسیاری از بی‌انضباطی‌ها را مرهون حذف این سازمان عنوان کرد.

 
روحانی پس از اینکه جامه ریاست جمهوری بر تن کرد، قبل از معرفی کابینه، معاونان خود را برگزید و هر دو معاونت " برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور" و " توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور" را به محمد باقر نوبخت سپرد.به اعتقاد برخی از کارشناسان، سپردن این دو معاونت به نوبخت نشان از عزم جدی دولت برای احیای سازمان مدیریت تلقی می‌شد. پس از این بود که نوبخت از احیای سازمان در 100 روز اول پس از شکل‌گیری دولت خبر داد.از سوی دیگر تابستان  سال 92،  مجلس شورای اسلامی هم فوریت تشکیل سازمان مدیریت را تصویب کرد. با وجود این، تاکنون نه از فوریت مجلس خبری شده و نه از آن 100 روز دولت.

 

 در همین حال بار دیگر و پس از استعفای محمدعلی نجفی از ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود که بحث تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی مطرح شد. نجفی که در سابقه خود ریاست این سازمان را در دوره اصلاحات داشت، اینبار به پیشنهاد حسن روحانی به سمت مسول کمیته هماهنگی‌های اقتصادی دولت منصوب شد و پس از آغاز به کار ستاد برنامه ششم توسعه، مدیریت ستاد فوق را به عهده گرفت.


اما با وجود این، باز هم بحث احیای سازمان مدیریت مسکوت مانده بود. در این شرایط امروز معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور اعلام کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تا ماه آینده احیا می‌شود.

 

آن طور که فارس گزارش داده، نوبخت خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که در دولت گذشته منحل و تبدیل به دو معاونت در ریاست جمهوری به نام‌های «برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی» و «توسعه مدیریت و سرمایه‌انسانی» شده بود، دوباره احیا می‌شود.