کدخبر: ۱۰۱۱۹۱ لینک کوتاه

سبد کالا برچیده شد

طبق اعلام معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور دیگر اعتباری با عنوان سبد کالا وجود ندارد.

به گزارش «اقتصادنیوز» آن طور که محمدباقر نوبخت گفته است، دیگر اعتباری با عنوان سبد کالا وجود ندارد، بلکه ۲۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار حمایت غذایی به مشمولان کمیته امداد و بهزیستی اختصاص می‌یابد.

 

این در حالی است که پیش از این هشتم اسفند ماه سال گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب‌پذیر را تصویب کرده بودند که بر اساس آن ماده واحده، به منظور حفظ امنیت غذایی اقشار آسیب‌پذیر به ویژه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، دولت موظف است در مقاطع سه ماهه سبدهای کالایی شامل برنج، روغن و گوشت را تامین و از طریق دستگاه‌های مزبور توزیع کند.

 

در همین حال مقامات دولتی نیز سال گذشته اعلام کرده بودند که دو سبد کالایی به مشمولان داده می‌شود که تنها یک سبد کالا داده شد.

 

امروز هم معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور درباره برنامه‌های دولت برای ارائه سبد کالا گفته است: اعتبار سبد کالا صفر است و با این عنوان بودجه‌ای نداریم بلکه حمایت غذایی برای افرادی داریم که تحت حمایت سازمان بهزیستی و کمیته امداد هستند که رقم آن 2400 میلیارد تومان است.

 

طبق گزارش تسنیم، محمد باقر نوبخت افزود: حمایت غذایی شامل کارمندان نمی‌شود و فقط برای قشر کم‌درآمد تحت پوشش نهادهای حمایتی اختصاص خواهد یافت.