کدخبر: ۱۰۱۲۵۲ لینک کوتاه

ایران میزبان کارگران ۲۰ کشور

پس از عضویت ایران در هیات مدیره سازمان بین المللی کار (ILO) و ابراز تمایل ایران برای بازگشایی دفتر سازمان بین المللی کار در تهران این بار اعلام شد که پس از این اجلاس، ایران میزبان یک نشست بین المللی کارگری خواهد بود.

به گزارش «اقتصاد نیوز»، اجلاس امسال سازمان بین‌المللی کار از معدود اجلاسی بود که در آن موضوعی علیه ایران مطرح نشد و پرونده‌ای برای بررسی مسائل کاری در ایران تشکیل نشد.

از سوی دیگر عضویت ایران در هیات مدیره سازمان بین‌المللی کار تمدید شد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران در دیداری با مدیر سازمان بین‌المللی کار ابراز تمایل کرد که دفتر این سازمان در تهران بازگشایی شود.

در همین حال دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران خبر داد که در اجلاس امسال ILO برای حضور در همایش بین‌المللی "کف حمایت‌های اجتماعی" از نمایندگان کارگری 20 کشور دنیا دعوت به عمل آمده است.

آن طور که مهر گزارش داده، غلامرضا عباسی از ارسال دعوتنامه به نمایندگان کارگری 20 کشور جهان خبر داد و گفت: همچنین در حاشیه اجلاس امسال سازمان جهانی کار در ژنو با نمایندگان کارگری لبنان و ترکیه دیدارهایی انجام شد.

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، همایشی با عنوان کف حمایت‌های اجتماعی از کارگران را در ایران برگزار خواهیم کرد. کشورهایی همچون سوئیس، آلمان، ایتالیا، عرق، هندوستان، کویت، آذربایجان، ارمنستان، تاجیکستان، روسیه، ژاپن، بنگلادش، اندونزی و کوبا برای حضور در این همایش دعوت شده‌اند.