کدخبر: ۱۰۱۹۰۴ لینک کوتاه

بازگشایی پرونده «شکایت از افزایش مزد»

برخی مقامات و نماینده های کارگران این بار از نماینده های مجلس درخواست کردند که پرونده شکایت از افزایش مزد ۹۲ سال را پیگیری کنند.

به گزارش «اقتصادنیوز» این در حالی است که پیش از این دیوان عدالت اداری بعد از چندین ماه بررسی در نهایت اعلام کرد که در مصوبه اسفند ماه سال 91 شورای عالی کار در مورد افزایش مزد سال 92 کارگران تخلفی صورت نگرفته است.

در همین حال، برخی مقامات کارگری بار دیگر پرونده مربوط به مصوبه اسفند ماه سال 92 شورای عالی کار را بازگشایی کرده و این بار از نماینده‌های مجلس خواسته‌اند که به این موضوع رسیدگی کنند.

آن طور که مهر گزارش داده، دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران با اشاره به ثبت شکایت جدید کارگران در کمیسیون اصل 90 مجلس گفته است: در حال حاضر، منتظر بررسی این کمیسیون نسبت به شکایت صورت گرفته هستیم.


حسین حبیبی اضافه کرد: برخی صحبت‌ها نیز با اعضای کمیسیون اصل 90 درباره شکایت صورت گرفته انجام شده و منتظر اعلام نظر این کمیسیون که معمولا یک ماه به طول می‌انجامد، هستیم.

این مقام مسئول کارگری افزود: به تازگی فراکسیون کارگری مجلس نیز که 100 نفر از نمایندگان در آن عضویت دارند، وارد مذاکره شده‌ایم تا کمک کنند این پرونده توسط کمیسیون اصل 90 مورد بررسی دقیق و اظهارنظر قرار گیرد.