کدخبر: ۱۰۲۲۸۶ لینک کوتاه

بوئینگ مالزی باز هم به مقصد نرسید

۲۹۵ کشته در یک سقوط رازآلود

۲۹۵ مسافر و خدمه یک هواپیمای مالزی بر اثر سقوط این هواپیما کشته شدند.

به گزارش اقتصادنیوز، این در حالی است که 17 اسفند ماه سال گذشته نیز یک هواپیمای بوئینگ 777 مالزی با 239 مسافر ناپدید شده بود. حال بعد از گذشت چهار ماه از آن حادثه امروز نیز یک هواپیمای بوئینگ 777 دیگر مالزی سقوط کرد که بر اثر این سقوط 295 مسافر و خدمه این هواپیما جان خود را از دست دادند.

آن طور که ایسنا به نقل از اینترفاکس گزارش داده، این هواپیما در مسیر بازگشت از آمستردام به کوالالامپور در نزدیکی مرز روسیه سقوط کرد. این هواپیما 50 کیلومتر قبل از ورود به آسمان روسیه و درحالی که در ارتفاع 10 هزار متری پرواز می‌کرد، از رادار خارج شد.

طبق اعلام بی‌بی‌سی نیز منطقه‌ای که سقوط هواپیما در آن گزارش شده، در مرکز منطقه‌ای است که تحت کنترل شورشیان مخالف اوکراین است.

در همین حال «آنتون هراشچنکو»، مشاور معاون وزیر کشور اوکراین ضمن تایید سقوط این هواپیما، اعلام کرده است که هواپیمای مورد نظر مورد اصابت یک موشک زمین به هوا قرار گرفته است.

تسنیم نیز به نقل از آسوشیتدپرس نوشت که یکی از خبرنگاران این رسانه سامانه پدافندی «بوک» را که احتمال می‌رود توسط آن به هواپیمای فوق شلیک شده باشد، در نزدیک شهر «اسنیژه» در شرق اوکراین دیده‌ است. اسنیژه تحت کنترل مخالفان اوکراینی است.
فارس هم گزارش داده که شبکه تلویزیونی المیادین در خبری به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که پیش از سقوط این هواپیما، یک فروند جنگنده در کنار آن دیده شده است.

از سوی دیگر مهر نیز گزارش داده که ویتالی چورکین، نماینده روسیه در سازمان ملل هر گونه دست داشتن روسیه در سقوط این هواپیما را رد کرده است. با این حال فارس نوشته که مقامات امنیتی اوکراین بدون ارائه جزئیات، دو افسر امنیتی روسیه را به دست داشتن در این حادثه متهم کردند.