کدخبر: ۱۰۲۴۷۱ لینک کوتاه

مزایده یک معدن

ایمیدرو بهره برداری از توده های معدنی ۵ و ۶ معدن سنگ آهن گل گهر را در قالب «مزایده واگذاری عملیات استخراج و فروش» به بخش خصوصی واگذار می کند.

به گزارش اقتصادنیوز، این برنامه در راستای اصل 44 قانون اساسی، سیاست‌های خصوصی‌سازی و اهداف کلان دولت، به منظور استفاده از توان بخش خصوصی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز زنجیره تولید فولاد کشور صورت می‌گیرد.

بر این اساس اعلام شده شرکت‌های متقاضی که دارای سابقه فعالیت در زنجیره فولاد هستند و از توانمندی فنی و مالی لازم برخوردارند در اولویت قرار دارند.

آن طور که ایمیدرو گزارش داده، معدن گل گهر در حال حاضر مشتمل بر شش توده معدنی است که به عنوان یکی از بزرگترین معادن سنگ‌آهن کشور محسوب می‌شود.
این معدن در 50 کیلومتری جنوب شرق سیرجان در استان کرمان واقع شده و میزان ذخیره توده‌های 5 و 6 گل گهر به ترتیب به حدود 25 میلیون و 71 میلیون تن می‌رسد.

بنا بر این گزارش، هدف از برگزاری این مزایده، تامین سنگ‌آهن مورد نیاز زنجیره تولید فولاد کشور در راستای برنامه‌های تدوین شده چشم‌انداز توسعه کشور است، از همین رو اجرای چنین طرحی با توجه به تسریع در عملیات اجرایی توده‌های مذکور گامی در جهت تامین اهداف کلان این بخش به شمار می‌آید. همچنین قرار است مزایده واگذاری عملیات استخراج و فروش توده‌های گل گهر 5 و 6 در مرداد ماه جاری برگزار شود.