کدخبر: ۱۰۲۵۴۲ لینک کوتاه

معاون وزیر نفت خبر داد

رکورد جدید در گازرسانی به نیروگاه ها

معاون وزیر نفت با اشاره به شکسته شدن رکورد گازرسانی به نیروگاه ها، اعلام کرد: در طول چند روز گذشته به طور متوسط روزانه ۲۳۰ میلیون متر مکعب گاز تحویل نیروگاه های کشور شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بیژن زنگنه وزیر نفت اوایل سال جاری با صدور دستوراتی به شرکت های ملی گاز و پالایش و پخش فرآورده های نفتی خواستار کاهش تحویل سوخت مایع و افزایش گازرسانی به واحدهای نیروگاهی شد.

بر این اساس در طول چهار ماه نخست سال جاری با رشد تحویل گاز طبیعی به نیروگاه ها و سقوط مصرف گازوئیل، ایران از واردات این فرآورده استراتژیک و گران قیمت نفتی خودکفا شد.

حمیدرضا عراقی مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در تشریح آخرین وضعیت گازرسانی تابستانی به نیروگاه ها از شکسته شدن رکورد تحویل گاز به واحدهای نیروگاهی خبر داد.

معاون وزیر نفت با اشاره به ارسال روزانه حدود 230 میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه‌های کشور در روزهای نخست مرداد ماه، از افزایش 40 درصدی گازرسانی به نیروگاه‌ها در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

این مقام مسئول با اعلام اینکه در طول این مدت بالغ بر 5.5 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی بیشتر از سال گذشته به نیروگاه ها ارسال شده است، اظهار داشت: میانگین ارسال روزانه گاز به نیروگاه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 160 میلیون متر مکعب در روز بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز با تاکید بر اینکه این میزان گازرسانی به نیروگاه ها در مدت زمان سال گذشته 115.8 میلیون متر مکعب در روز بوده است، تبیین کرد: تامین گاز مورد نیاز نیروگاه ها منجر به کاهش استفاده از فرآورده نفتی (گازوئیل و نفت کوره) خواهد شد که این مساله به لحاظ صرفه جویی و حفظ محیط زیست از اهمیت به سزایی برخوردار است.